Σάββατο, 09 Δεκεμβρίου 2017 17:51

Με νίκη ξεκίνησαν τον δεύτερο γύρο οι Άνδρες μας

Με νίκη επί της Λάβας Εμπορείου ξεκίνησαν τον δεύτερο γύρο οι Άνδρες μας και διατήρησαν το αήττητο.

Την νίκη με σκορ 3-1 κατέκτησαν οι Άνδρες μας οι οποίοι φιλοξένησαν την Λάβα Εμπορείου και παρέμειναν αήττητοι στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας σημειώσει το απόλυτο έπειτα από 7 αγωνιστικές.

Η ομάδα μας έφτασε τους 21 βαθμούς την ώρα που εκρεμεί το εκτός έδρας παιχνίδι της με τον Π.Α.Σ. Νάξου το οποίο είχε αναβληθεί.

Στα του παιχνιδιού η ομάδα μας επέβαλε για μια ακόμη φορά το ρυθμό της από το 15ο λεπτό και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 34ο λεπτό με κεφαλιά του Ρέτζο ενώ πριν κοπάσουν οι πανυγηρισμοί, ο Λυγνός με σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη η Λάβα μείωσε προσωρινά με σουτ του Ζώνα μέσα από την περιοχή στο 58ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 ο Φύτρος με σουτ τρία λεπτά αργότερα.

Για μια ακόμη φορά είχαμε την ευκαιρία να δούμε να αγωνίζονται παιδιά της ακαδημίας μας μιας και στο 89' το ντεμπούτο του με την ομάδα μας πραγματοποίησε ο Κανουσάϊ.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - Α.Ο. ΛΑΒΑ ΕΜΠΟΡΕΙΟΥ 3-1

Σκόρερς:
34' Ρέτζο  1-0 (κεφαλιά)
37' Λυγνός 2-0 (σουτ)
58' Ζώνας  2-1 (σουτ)
61' Φύτρος 3-1 (σουτ)

Συνθέσεις:
Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας, Λυγνός, Μαυρομάτης, Μαντούσης, Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος, Γιαννής, Φύτρος (89' Κανουσάϊ), Δαβιλάς (65' Δημητρακόπουλος - 86' Πάγια), ΑρβανίτηςΑναπληρωματικοί: Βλαβιανός, Νομικός, Πασβάντογλου, Ζαχαράκης

Α.Ο. Λάβα Εμπορείου (Διονυσόπουλος): Καλαμάτας, Δακουτρός, Γιαννακόπουλος (39' Σιγάλας), Κολιούσης, Βουλγαράκης, Καψάλης, Σελιστάϊ, Ζώνας, Παναγιωτίδης, Παραλίκης, ΚελίδηςΑναπληρωματικοί: Αλεφραγκής, Δαμίγος, Νομικός, Τσουκαλάς, Δρόσος