Κυριακή, 11 Φεβρουαρίου 2018 13:12

Επιστροφή στις νίκες για τους Άνδρες μας

Έπειτα από δύο ισοπαλίες επέστρεψαν στις νίκες οι Άνδρες μας επικρατώντας εντός έδρας του Π.Α.Σ. Νάξου.

Στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής οι Άνδρες μας διατήρησαν το αήττητο ρεκόρ που ''τρέχουν'' τη φετινή κανονική περίοδο επικρατώντας με σκορ 11-0 του Π.Α.Σ. Νάξου.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και αποφασισμένα στο παιχνίδι κάνοντας γνωστές τις προθέσεις της από πολύ νωρίς και μην αφήνοντας πολλά περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους.

Στο 14' η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με τον Αποστολίδη ενώ μέχρι εκείνη τη στιγμή είχε δύο ακυρωθέντα γκολ ως οφσάϊντ και ένα δοκάρι.

Σο 21' ο Μαυρομάτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας για να ακολουθήσουν εώς και την ανάπαυλα τα γκολ των Ρέτζο στο 24', το δεύτερο γκολ του Μαυρομάτη στο 33', το πέναλτι - γκολ του Ερρίκου στο 37' και το δεύτερο τέρμα του ίδιου στο 43'.

Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση της ομάδας μας δεν έπεσε καθόλου με τους παίχτες μας να σημειώνουν άλλα πέντε τέρματα με τους Σπανό στο 48' και 51', του Μαυρομάτη στο 65', το δεύτερο γκολ του Αποστολίδη στο 76' με τον Ewurum να κλείνει το σκορ στο 79'.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας παρέμεινε στην κορυφή του ομίλου μας φτάνοντας τους 29 βαθμούς.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ 11-0

Σκόρερς:

14' Αποστολίδης (1-0)
21' Μαυρομάτης (2-0)
24' Ρέτζο (3-0)
33' Μαυρομάτης (4-0)
37' Ερρίκος (5-0)
43' Ερρίκος (6-0)
48' Σπανός (7-0)
51' Σπανός (8-0)
65' Μαυρομάτης (9-0)
76' Αποστολίδης (10-0)
79' Ewurum (11-0)

Συνθέσεις:
Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας, Λυγνός, Σπανός, Μαντούσης (46΄Δημητρακόπουλος), Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος (60΄Λεφάκης), Γιαννής (λ.τ. 14΄Δαβιλάς), Μαυρομάτης, Αποστολίδης, Βλαβιανός (λ.τ. 42΄ Εγιορούμ)
Αναπληρωματικοί: Λύκος, Σκαφτούρος
ΠΑΣ Νάξου (Σπαής): Σέργης, Σερμάδι, Μελανίτης, Κωστούλας, Συνοδινός, Σπαής, Καραπάτης, Μερεζέπα, Καπετάνου, Σιδερής, Λαγογιάννης