Κυριακή, 18 Φεβρουαρίου 2018 11:44

Συνέχισαν με νίκη οι Άνδρες μας και παρέμειναν στη κορυφή

Μια ακόμη νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι Άνδρες μας.

Στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής οι Άνδρες μας φιλοξενήθηκαν απότον Α.Ο. Καρτεράδο στο Δ.Γ. Φηρών και επικράτησαν με σκορ 0-8 φτάνοντας τις 10 νίκες σε 12 αγώνες, διατηρώντας παράλληλα για μια ακόμη αγωνιστική το αήττητο ρεκόρ που τρέχουν από την αρχή της σεζόν.

Τα γκολ για την ομάδα μας πέτυχαν οι Ερρίκος στο 10ο και 16ο λεπτό, Αποστολίδης στο 12ο, 38ο και 60ο λεπτό αντίστοιχα, ο Μαυρομάτης στο 35ο και ο Σκαφτούρος στο 54ο και 71ο λεπτό της συνάντησης.

Η ομάδα μας έφτασε τους 32 βαθμούς έχοντας στο ενεργητικό της 63 τέρματα υπέρ και μόλις 5 κατά.

Την επόμενη εβδομάδα η ομάδα μας φιλοξενεί τον Α.Σ. Ίου στο Δ.Γ. Καμαρίου στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής.

Α.Ο. ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ 0-8

Σκόρερς:
10' Ερρίκος (0-1)
12' Αποστολίδης (0-2)
16' Ερρίκος (0-3)
35' Μαυρομάτης (0-4)
38' Αποστολίδης (0-5)
54' Σκαφτούρος (0-6)
60' Αποστολίδης (0-7)
71' Σκαφτούρος (0-8)

Συνθέσεις:
Α.Ο. Καρτεράδος (Φωτεινός): Ξαγοράρης, Ντάλλας, Γιώτης, Βαζαίος, Τζούρος, Ξαγοράρης, Φέκας, Αντιμισάρης Α., Τριαντάφυλος, Κουρπέτης, ΤομόριΑ.Ο. Καρτεράδος (Φωτεινός): Ξαγοράρης, Ντάλλας, Γιώτης, Βαζαίος, Τζούρος, Ξαγοράρης, Φέκας, Αντιμισάρης Α., Τριαντάφυλος, Κουρπέτης, Τομόρι

Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Τσουκαλάς, Λυγνός (46' Λύκος), Σπανός (46' Λεφάκης), Μαντούσης (46' Σκαφτούρος), Δημητρακόπουλος, Φόλων, Ερρίκος, Αποστολίδης, Μαυρομάτης (46' Νομικός), Δαβιλάς, Εγιουρούμ
Αναπληρωματικοί: Αρβανίτης, Ανδριόλας, Ρέτζο