Σάββατο, 06 Μαϊος 2017 16:47

Δεν πειράζει παιδιά! (ανανεωμένο)

Την ήττα-αποκλεισμό γνώρισε η Κ18 μας.

Στο παιχνίδι που διεξήχθει στο Δ.Σ. Πάρου στα πλαίσια των ημιτελικών του F4 του πρωταθλήματος Κ18, το Σάββατο 6/5/17, η Κ18 γνώρισε την ήττα από την αντίστοιχη ομάδα του Α.Ο. Μυκόνου που επικράτησε με σκορ 0-3.

Η ομάδα μας εμφανίστηκε συγκροτημένη και με πάθος για την πρόκριση με το σκορ του ημιχρόνου να είναι στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έμεινε πίσω στο σκορ με 0-1 και πολύ γρήγορα ήρθε και το 0-2 με πέναλτι την ίδια ώρα που αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γκιργκίρης για να έρθει λίγο αργότερο το τελικό 0-3.

Παρά την ήττα η ομάδα μας κατάφερε να μας κάνρι υπερήφανους για την 1η της συμμετοχή στην ιστορία της στο Final Four του πρωταθλήματος Κ18 αποδεικνύοντας πως με σοβαρή δουλειά στα τμήματα υποδομών το μέλλον διαγράφεται λαμπρό για τον σύλλογο μας.

Το Δ.Σ. εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τους προπονητές της Κ18 και παράλληλα ευχαριστεί τον μεγάλο της χορηγό BUS TRAVEL για την θερμή του υποστήριξη στο συγκεκριμένο ταξίδι αλλά και σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Κ18 – Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ Κ18 0-3

Σκόρερς:

61' Κατσικαλάκης 0-1 (σουτ)
63' Χιλάϊ 0-2 (πέναλτι)
80' Χιλάϊ 0-3 (σουτ)

Συνθέσεις:

Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Κόντρα, Γκιργκίρης, Στούγιος, Πούλης, Καραμολέγκος, Νομικός, Ζαχαράκης (88' Αργυρός), Καψάλης, Κανουσάι (43΄Λ.Τ. Δανέζης), Κουρπέτης (70΄Ζαφυρόπουλος), Ζερινάκης (78' Λέκας)
Α.Ο. Μυκόνου (Πούλος): Μπουρντένης (85' Ψύλλιας), Παλάσης, Πλάκα (89' Κατρατζόπουλος), Πατσάνι, Βερώνης Κ., Ράγια, Βερώνης Μ. (87' Νταούντ), Χόντζα (72΄Ξυδάκης), Κατσικαλάκης (85' Ασράμ), Χιλάι (85' Τσάνης), Μπομπάι (88' Δάρας)