Κυριακή, 08 Οκτωβρίου 2017 12:49

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ- ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ Α.Ο. 1-0 (ρεπορτάζ)

Με γκολ του Σόλωνα Φύτρου oι Άνδρες μας προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΚ.

Την πρόκριση τους στην επόμενη φάση του θεσμού πανηγύρισαν οι Άνδρες μας οι οποίοι επικράτησαν με σκορ 1-0 του Πανναξιακού Α.Ο.

Το γκολ που έκρινε την συνάντηση σημείωσε ο Σόλωνας Φύτρος με κεφαλιά στα πρώτα λεπτά των καθυστερήσεων μετά από σέντρα του Αρβανίτη στο δεύτερο δοκάρι.

Η ομάδα μας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλο το ματς και επέβαλε τον ρυθμό της όποτε αυτό της επιτρεπόταν...

Πριν το γκολ που έκρινε την συνάντηση - πρόκριση στον επόμενο γύρο είχαν προηγηθεί αρκετές χαμένες ευκαρίες για την ομάδα μας με κυριότερες αυτές των Γιαννή (δοκάρι) και Ερρίκου στο πρώτο μισό της συνάντησης ενώ πριν σκοράρει ο Φύτρος είχε βρεθεί αρκετές φορές κοντά στο γκολ.

Σε μια φάση επίθεσης οι Δημητρακόπουλος και Μαντούσης συγκρούστηκαν στη προσπάθεια τους για να πάρουν κεφαλιά με αποτέλεσμα ο Δημητρακόπουλος να ματώσει και να χρειαστεί τις πρώτες βοήθειες. Μάλιστα έγινε αναγκαστική αλλαγή με τον Μαυρομάτη να περνά στη θέση του και να πραγματοποιεί το ντεμπούτο του με την φανέλα της ομάδας μας.

Το Δ.Σ. συγχαίρει το ανδρικό της τμήμα για την πρόκριση στον επόμενο γύρο του θεσμού και ευχαριστεί όλο τον φίλαθλο κόσμο του νησιού που έδωσε το παρόν στο ΔΓ Καμαρίου.

*Πριν την έναρξη του παιχνιδιού και κατά την είσοδο των ομάδων ακούστηκε το τραγούδι ''Μαζί'' του Ν. Πορτοκάλογλου που έντυσε το φετινό βίντεο trailer της σεζόν και... άρεσε.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ Α.Ο. 1-0
Σκόρερς:

91' Φύτρος (κεφαλιά)

Συνθέσεις:
Θύελλα Kαμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας, Λυγνός (c), Δημητρακόπουλος, Μαντούσης, Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος, Γιαννής, Φύτρος, Δαβιλάς,  Βλαβιανός
Αναπληρωματικοί: Πάγια, Ζαχαράκης, Σπανός, Κόντρα, Νομικός, Μαυρομάτης, Αρβανίτης

Πανναξιακός Α.Ο.: Βασιλάκης, Σέμε, Ανεβλαβής, Παπανικολάου, Κρητικός, Χαμηλοθώρης (c), Καράϊ, Κώτσαρης, Σταματίου, Φουντουκίδης, Βαρθακοίλης
Αναπληρωματικοί: Καρελέμογλου, Μαράκης, Στρατούλης, Τσαϊλάκης, Peniku