Κυριακή, 29 Οκτωβρίου 2017 12:24

Με νίκη συνέχισαν οι Άνδρες μας

Μια ακόμη νίκη σημείωσαν οι Άνδρες μας οι οποίοι διατήρησαν απόλυτο και κορυφή.

Την νίκη με σκορ 5-0 πέτυχαν οι Άνδρες της ομάδας μας οι οποίοι στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του ομίλου μας επικράτησαν του Α.Μ.Σ. Φιλωτίου.

Η ομάδα μας κυριάρχησε καθ΄όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού επιβάλοντας τον ρυθμό της και πέρα από τα 5 τέρματα, χάρισε και αρκετές καλές στιγμές στον φίλαθλο κόσμο που έδωσε το παρόν στην αναμέτρηση.

Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε στο 9ο λεπτό ο Φύτρος με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 23ο λεπτό η ομάδα μας διπλασίασε τα τέρματα της με τον Γιαννή.

Το πρώτο μισό βρήκε την ομάδα μας μπροστά στο σκορ με 3 τέρματα διαφορά με τον Ρέτζο να σκοράρει στο 44ο λεπτό.

Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης οι παίχτες μας σκόραραν δύο φορές ακόμα με τον Ερρίκο στο 73ο λεπτό και τον Αρβανίτη στο 86ο λεπτό διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 5-0, το οποίο επέτρεψε στην ομάδα μας να βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας του ομίλου μας με 9 βαθμούς έχοντας το απόλυτο των νικών.

Στο παιχνίδι έκανε το ντεμπούτο του με την Ανδρική ομάδα ο 15χρονος τερματοφύλακας μας, Κέβιν Κόντρα ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο 78ο λεπτό.

Το Δ.Σ. της ομάδας συγχαίρει τους αθλητές μας και το προπονητικό τιμ της ομάδας μας γι' αυτή την νίκη και ευχαριστεί όλο τον φίλαθλο κόσμο που έδωσε το παρόν στο γήπεδο.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙΟΥ 5-0
Σκόρερς:
9' Φύτρος 1-0 (κεφαλιά)
23' Γιαννής 2-0 (σουτ)
44' Ρέτζο 3-0 (σουτ)
73' Ερρίκος 4-0 (σουτ)
86' Αρβανίτης 5-0 (κεφαλιά)

Συνθέσεις:
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Μιχάλης): Ανδριόλας (78' Κόντρα), Λυγνός, Δημητρακόπουλος (75' Λύκος), Μαντούσης, Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος, Γιαννής, Φύτρος (46’ Πάγια), Δαβιλάς (65' Σπανός), Αρβανίτης
Την αποστολή συμπλήρωσαν οι Δανέζης, Ζαχαράκης, Νομικός

Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙΟΥ (Ορφανός): Λουλάϊ, Ψαρράς, Κατσουρός (46' Μουστάκης Ν.), Μουστάκης Α., Βερύκοκος (71' Μουστάκης Ε.), Ισμαϊλάι, Βίλσον, Ζούλης Γ. (65' Ζούλης Π.), Ευριπιώτης, Μεμπίκα (84' Μανιός), Κοττάκης