Σάββατο, 18 Νοεμβρίου 2017 22:18

Άλλη μια νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι Άνδρες μας (ανανεωμένο)

Τη νίκη απέναντι στον Α.Ο. Καρτεράδου σημείωσαν οι Άνδρες μας οι οποίοι διατήρησαν για μια ακόμη αγωνιστική το αήττητο τους.

Την νίκη με σκορ 9-0 κατέκτησαν οι Άνδρες μας απέναντι στον Α.Ο. Καρτεράδου και παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας σημειώσει το απόλυτο έπειτα από 6 αγωνιστικές.

Η ομάδα μας έφτασε τους 18 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική ταξιδεύει στη Νάξο για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Π.Α.Σ. Νάξου στον τελευταίο αγώνα του 1ου γύρου της 1ης φάσης του πρωταθλήματος.

Στα του παιχνιδιού η ομάδα μας επέβαλε το ρυθμό της από το ξεκίνημα του παιχνιδιού και κατάφερε με τους Φύτρο, που σημείωσε χατ τρικ στην αναμέτρηση, Σπανό, Μαυρομάτη και ΄Ρετζο να κλείσει τοο ημίχρονο προηγούμενη με 5-0.

Στην επανάληψη είχαμε την ευκαιρία να δούμε να αγωνίζονται παιδιά της ακαδημίας μας όπως οι Δανέζης, Νομικός και Ζαχαράκης με τον τελευταίο να σκοράρει στο 83' το παρθενικό του γκολ με το Ανδρικό τμήμα έπειτα από όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Πριν την έναρξη του παιχνιδιού και πριν την έναρξη του κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της κακοκαιρίας που στοίχησε τη ζωή σε 19 ανθρώπους στην Αττική.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - Α.Ο. ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΣ 9-0

Σκόρερς:
5'  Φύτρος 1-0 (σουτ)
8'  Σπανός 2-0 (σουτ)
22' Μαυρομάτης 3-0 (σουτ)
39' Φύτρος 4-0 (σουτ)
42' Ρέτζο  5-0 (σουτ)
56' Φύτρος 6-0 (σουτ)
80' Ερρίκος 7-0 (σουτ)
83' Ζαχαράκης 8-0 (φάουλ)
89' Δαβιλάς 9-0 (σουτ)