Τετάρτη, 04 Απριλίου 2018 17:24

Νικηφόρα ξεκίνησαν οι Άνδρες μας

Με εκτός έδρας νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι Άνδρες μας.

Τη νίκη επί του Α.Ο. Πανναξιακού με σκορ 0-3 κατέκτησαν οι Άνδρες μας και ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους για τη 2η φάση του Πρωταθλήματος ΕΠΣΚ.

Το σκορ άνοιξε με πλασέ έπειτα από όμορφη σέντρα του Γιαννή προλαβαίνοντας την άμυνα των γηπεδούχων ο Αποστολίδης στο 11ο λεπτό το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου έπειτα από μπαλιά του Δαβιλά, ο Ερρίκος ήταν αυτός που στο 53ο λεπτό έπειτα από μια ωραία κούρσα μπήκε στη περιοχή και από πλάγια ευστόχησε κάνοντας το 0-2.

Το σκορ διεύρυνε για την ομάδα μας και πάλι ο Αποστολίδης στο 63ο λεπτό με κοντινό πλασέ.

Χρόνο συμμετοχής πήραν και οι αθλητές της ακαδημίας μας Δανέζης Βασίλης και Νομικός Γιάννης.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας έφτασε τους 12 βαθμούς και παρέμεινε στην 1η θέση του 2ου ομίλου αυτής της 2ης φάσης του φετινού πρωταθλήματος την ώρα που ο Α.Ο. Πανναξιακός έμεινε στους 7 βαθμούς, όσους έχει και ο Παμμηλιακός την ώρα που η Λάβα Εμπορείου έχει αποχωρήσει από την διαδικασία και έχει -3 βαθμούς.

Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ 0-3

Σκόρερς:

11' Αποστολίδης (κεφαλιά) 0-1
53' Ερρίκος (σουτ) 0-2
63' Αποστολίδης (σουτ) 0-3

Συνθέσεις:
Α.Ο. Πανναξιακός (Προμπονάς): Βασιλάκης, Καράϊ, Παπανικολάου, Καρούσης (46' Ανεβλαβής), Χαμηλοθώρης, Κρητικός, Κωτσαρής (79' Κάκο), Λίκα, Πιτταράς, Μπονιάκος, Σέμε (60' Βαθρακοκοίλης)
Αναπληρωματικοί: Λυμπερτάς, Στρατούρης, Τσαϊλάκης, Μοσχονάς
Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας, Λυγνός, Μαυρομάτης, Ρέτζο, Μαντούσης, Ερρίκος (86' Νομικός) Φίλων, Γιαννής, Αποστολίδης (89' Δανέζης), Δαβιλάς (67' Πάγια), Βλαβιανός (76' Εγιουρούμ)
Αναπληρωματικοί: Τσουκαλάς, Αρβανίτης, Δημητρακόπουλος