Παρασκευή, 20 Απριλίου 2018 16:24

Νικηφόρο πέρασμα και από την Μήλο

Μια ακόμη νίκη για τους Άνδρες μας, αυτή τη φορά επί του Παμμηλιακού.

Μια ακόμη νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι ΄Ανδρες μας τη φετινή σεζόν αφού στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της 2ης φάσης του πρωταθλήματος επικράτησαν με σκορ 0-4 επί του Α.Σ. Παμμηλιακού.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας έφτασε τους 15 βαθμούς σ' αυτή τη δεύτερη φάση και παρέμεινε στη κορυφή του 2ου ομίλου, σε μια θέση που οδηγεί στον τελικό του πρωταθλήματος όπου θα αντιμετωπίσει τον αντίστοιχο πρώτο του 1ου ομίλου.

Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε στο 6ο μόλις λεπτό ο Μαυρομάτης με κοντινό πλασέ έπειτα από παράλληλη σέντρα του Αποστολίδη για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας μας ο Αρβανίτης στο 36ο λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας σκόραρε δύο ακόμη φορές, με τον Μαντούση να ανοίγει περισσότερο την διαφορά των γκολ στο 72ο λεπτό και τον Ερρίκο να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 78ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Το Δ.Σ. της ομάδας μας συγχαίρει τους παίχτες και το προπονητικό τιμ μας γι' αυτή τη νίκη.

Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ 0-4