Κυριακή, 07 Οκτωβρίου 2018 16:15

Ιστορική αρχή με νίκη στην Γ' Εθνική

Νίκη με ανατροπή για τους Άνδρες μας στον 1ο τους αγώνα στην Γ' Εθνική κατηγορία.

Την νίκη - ανατροπή με σκορ 3-1 επί του μαχητικού Α.Ο. Χαραυγιακού σημείωσαν οι Άνδρες μας στον 1ο επίσημο αγώνα τους στην ιστορία της ομάδας μας στην Γ' Εθνική

Το παιχνίδι διεξήχθει στο ηλιόλουστο Δ.Γ. Καμαρίου παρουσία 500 και πλέον θεατών οι οποίοι απόλαυσαν κατά διαστήματα πολύ όμορφο ποδόσφαιρο.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προσπάθησε να επιβάλει τον ρυθμό της δημιουργώντας προϋποθέσεις για να ανοίξει το σκορ στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν χώρο και και ισορρόπησαν το παιχνίδι από άποψη κατοχής χωρίς όμως να απειλήσουν ιδιαίτερα.

Παρ' όλα αυτά στο 41ο λεπτό κατάφεραν να προηγηθούν με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κασσιανού.

Η απάντηση της ομάδας μας ήταν άμεση καθώς λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, που της ανήκε ολοκληρωτικά, ο Αργυρίου βρέθηκε σε θέση βολής έπειτα από σέντρα του Ζανελάρι και έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 47ο λεπτό για να της δώσει προβάδισμα οτο 62ο λεπτό ο Ρέτζο με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ερρίκου.

Ο τελευταίος ήταν αυτός που έδωσε την ευκαιρία έπειτα από σέντρα στον Αργυρίου να διπλασιάσει τα τέρματα του διαμορφώνοντας το 3-1 στο 75ο λεπτό, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Στα ''μικρά'' αλλά όχι ασήμαντα της αναμέτρησης ήταν και η συμμετοχή στο παιχνίδι ως αλλαγή του Καψάλη ο οποίος αποτελεί γέννημα θρέμμα των ακαδημιών της ομάδας μας, κάτι που μας κάνει ιδιαίτερα υπερήφανους και μας δίνει δύναμη στο να μείνουμε προσηλωμένοι σ' έναν από τους πρωταρχικούς μας στόχους που δεν είναι άλλος από την εύρυθμη λειτουργία των ακαδημιών μας και την απόδοση των ''καρπών'' αυτής της προσπάθειας στο μέλλον!

Το Δ.Σ. της ομάδας μας εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια στο προπονητικό τιμ και τους παίχτες της ομάδας μας για την ιστορική αυτή νίκη και εύχεται καλή συνέχεια στο δύσκολο δρόμο του πρωταθλήματος και παράλληλα εκφράζει τα ευχαριστήρια του σε όλο τον φίλαθλο κόσμο που έδωσε βροντερό παρών στο Δ.Γ. Καμαρίου και υποστήριξε την ομάδα μας μέσα σε κόσμια και αθλητικά πλαίσια.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - Α.Ο. ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ 3-1

Σκόρερς:
41' Κασσιανός (φάουλ) 0-1
47' Αργυρίου (σουτ) 1-1
62' Ρέτζο (κεφαλιά) 2-1
75' Αργυρίου (κεφαλιά) 3-1

Συνθέσεις:
Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας, Λυγνός (62' Αρβανίτης), Σπανός, Ρέτζο, Γελαδάρης (46' Δαβιλας), Φίλων, Σιμιτσής, Φύτρος Σ., Αργυρίου (79' Γατσέλος), Ζανελάρι (90+3' Καψαλης), Ερρίκος
Α.Ο. Χαραυγιακός (Ρόπας): Βακερλής, Στ., Τσίρος, Ράμμος, Κόντι, Μαραγκουδάκης, Τουγουντζόγλου, Κασσιανός, Ρόπας, Γιαννόπουλος (70' Μπαλάσκας), Φερεντίνος (86'λ.τρ. Τσουκαλάς), Αγγελόπουλος (68' Βιεννας)