Κυριακή, 21 Οκτωβρίου 2018 11:06

Συνέχισαν με νίκη oι Άνδρες μας (ανανεωμένο)

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι Άνδρες μας.

Νίκη με σκορ 1-0 επί της ομάδας των Αγ. Αναργύρων σημείωσε το Ανδρικό μας τμήμα σε παιχνίδι που διεξήχθει στο Δ.Γ. Καμαρίου την Κυριακή 21/10/2018.στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας έφτασε τους 9 βαθμούς έχοντας σημειώσει 3 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε στο 24ο λεπτό με τον Γιώργο Ρέτζο να σκοράρει με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ερρίκου.

Η ομάδα μας στη συνέχεια είχε κάποιες καλές στιγμές για να διευρύνει το σκορ και να ''σφραγίσει'' τη νίκη και παράλληλα ανταπεξήλθε άριστα στη πίεση των φιλοξενούμενων που στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησαν με αξιώσεις για την ισοφάριση.

Η ομάδα μας έμεινε με 10 παίχτες στο 82ο λεπτό όταν ο Σιμιτζής είδε την 2η κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Κατά την είσοδδο των δύο ομάδων οι παίχτες μας κράτησαν ένα πανό που έγραφε ''Φύτρο περαστικά σύντομα κοντά μας'' απευθυνόμενοι στον ποδοσφαιριστή μας Μάρκο Φύτρο ο οποίος αναρρώνει από την εγχείριση στην οποία υποβλήθηκε στα μέσα της εβδομάδας.

Την επόμενη εβδομάδα η ομάδα μας φιλοξενεί την ομάδα του Α.Ο. Αιγάλεω στο εξ' αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 1-0

Σκόρερς:
24' Ρέτζο (κεφαλιά) 1-0

Συνθέσεις:
Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Τσουκαλάς, Λυγνός (89΄λ. τρ. Γελαδάρης), Σπανός, Μαντούσης, Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος, Σιμιτσής, Αργυρίου (68΄ Ζανελάρι), Δαβιλάς (65΄ Γατσέλος), Μαυρομάτης. (76΄Φύτρος Σ.)
Αναπληρωματικοί:  Βλαβιανός, Αρβανίτης, Ανδριόλας

Άγιοι Ανάργυροι (Σταυριανός): Χανιώτης, Μεταλλινός, Χρόνης, Κουμπαρούλης, Καρακώστας (22' λ.τρ. Κοντιζάς), Μαρτίνος, Τουλουβασίλης (50' Λάλα), Γκεμίσης, Κολλάς, Σκούμας (56΄Καζβιρόπουλος) , Κανελλόπουλος
Αναπληρωματικοί: Μανδύλης, Σταυρόπουλος, Χατζηεμμανουήλ, Νταουτάϊ