Σάββατο, 27 Οκτωβρίου 2018 12:26

Εντός έδρας ήττα για τους Άνδρες μας

Tην πρώτη τους ήττα στην Γ' Εθνική γνώρισαν οι Άνδρες μας απέναντι στο Α.Ο. Αιγάλεω.

Στο εξ' αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ' Εθνικής οι Άνδρες μας γνώρισαν την εντός έδρας ήττα με σκορ 3-4.

Αυτή ήταν και η 1η απώλεια βαθμών την φετινή σεζόν έπειτα από τρεις νίκες στα πρώτα τρία παιχνίδια.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκορ και συγκεκριμένα στο 7' με τον Βέρμπη ενώ λίγο αργότερα, στο 15' ο Ραχίμ διπλασίασε τα τέρματα του Αιγάλεω για να έρθει ο Παπαζαχαρίας στο 17' να διαμορφώσει το 0-3.

Η ομάδα μας βρήκε τρόπους και χώρους για να αντιδράσει από το πρώτο ημίχρονο κιόλας και με δύο γκολ έδωσε μια άγρια ομορφιά στο παιχνίδι εν' όψει του δευτέρου ημιχρόνου που θα ακολουθούσε.

Ο Ερρίκος στο 18' με δυνατό σουτ και στο 23' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 2-3 με το δεύτερο μισό να ξεκινά ιδανικά για την ομάδα μας μιας και στο  50' το πέναλτι που έκανε ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων Γιώρας, έφερε την ομάδα μας με αριθμητικό πλεονέκτημα και την ευκαιρία να φέρει την αναμέτρηση στα ίσια.

Παρ΄όλα αυτά ο Μάριος Αργυρίου αστόχησε στην εκτέλεση του πέναλτι με την ομάδα μας στη συνέχεια να πιέζει για την ισοφάριση έχοντας αρκετές καλές στιγμές χωρίς όμως το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ανοιχτούς διαδρόμους στα μετόπισθεν της ομάδας μας και σκόραραν στο 89' με τον Τσαφταρίδη για να διαμορφώσει το τελικό 3-4 ο Μαυρομάτης στο 92' με κοντινό πλασέ.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - Α.Ο. ΑΙΓΑΛΕΩ 3-4
Σκόρερς:
7' Βέρμπης 0-1 (σουτ)
15' Ραχίμ 0-2 (σoυτ)
17' Παπαζαχαρίας 0-3 (σουτ)
18' Ερρίκος 1-3 (σουτ)
23' Ερρίκος 2-3 (πέναλτι)
89' Τσαφταρίδη 2-4 (σουτ)
92' Μαυρομάτης 3-4 (σουτ)

Συνθέσεις:
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Μιχάλης): Τσουκαλάς, Λυγνός (46' Μαυρομάτης), Σπανός, Μαντούσης, Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος, Σιμιτσής, Ζανελάρι, Αργυρίου, Δαβιλάς (71 Αρβανίτης)
Α.Ο. ΑΙΓΑΛΕΩ (Βασιλειάδης):Γιώρας, Τσαφταρίδης, Μαγκάκης (55' Βιδάλης), Παπαζαχαρίας, Μπατής, Μαρής, Παπασάββας, Μπέλερης, Βέρμπης (73' Ψυχογιός), Ραχίμ (53' Ασημέλλης), Φαρινόλα (80' Παπανικόλας)