Πέμπτη, 01 Νοεμβρίου 2018 16:50

Ήττα για τους Άνδρες μας στο Κύπελλο Ελλάδας

Την ήττα γνώρισαν οι Άνδρες μας στα Ιωάννινα στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδας.

Την ήττα με σκορ 5-0 γνώρισαν οι Άνδρες μας από την ομάδα του Π.Α.Σ. Γιάννινα στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου για το Κύπελλο Ελλάδας.

Το παιχνίδι διεξήχθει στο Εθνικό Στάδιο Ιωαννίνων ''Ζωσιμάδες'' την Πέμπτη 1/11/18 και ανεξάρτητα την έκβαση του σκορ αποτελεί μια ιστορική στιγμή τόσο για την ομάδα μας αλλά και για το Κυκλαδίτικο ποδόσφαιρο μιας και είναι η 1η φορά που ομάδα του νομού μας αντιμετωπίζει ομάδα της Superleague στα πλαίσια των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας!

Στα του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν συγκεντρωμένοι για την νίκη που θα τους εξασφάλιζε την πρόκριση στον επόμενο γύρο του θεσμού και άνοιξαν το σκορ νωρίς και μόλις στο 2ο λεπτό με κεφαλιά του Λουκίνα για να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο 31ο λεπτό με τον Λουκίνα και πάλι έπειτα από λάθος εκτίμηση του Τσουκαλά.
Ο ίδιος σημείωσε χατ-τρικ στο 40ο λεπτό όταν βρέθηκε στη σωστή θέση έπειτα από κόντρες και πλάσαρε σε κενή εστία.

Το ημίχρονο τελείωσε με αυτό το σκορ ενώ στο δεύτερο μισό της συνάντησης σκόραραν ακόμη οι Σκόνδρας στο 68ο λεπτό με κεφαλιά και ο Λουκίνας στο 70ο λεπτό με τον ίδιο τρόπο για το τελικό 5-0.

Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ 5-0

Σκόρερς:
3' Λουκίνας 1-0 (κεφαλιά)
31' Λουκίνας 2-0 (σουτ)
40' Λουκίνας 3-0 (σουτ)
68' Σκόνδρας 4-0 (κεφαλιά)
70' Λουκίνας 5-0 (κεφαλιά)

Συνθέσεις:
Π.Α.Σ. Γιάννινα (Πετράκης): Μιχαήλ, Ευαγγέλου, Γιάκος (72' Νάουμετς), Παμλίδης (66' Ξύδας), Κακούμπα, Κούζικ, Κάστρο, Λουκίνας, Βιντάλ, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος (60' Αθανασιάδης)
Αναπληρωματικοί: Βενετικίδης, Τζημόπουλος, Σιόντης, Ντόλοβατς

Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Τσουκαλάς, Λιγνός (65' Βλαβιανός), Γελαδάρης, Μαντούσης (55' Δαβιλάς), Ρέτζο, Φίλων, Γιαννής, Σιμιτζής (62' Γατσέλος), Ζανελάρι, Αρβανίτης, Μαυρομάτης

Αναπληρωματικοί: Κόντρα, Καψάλης, Γεροντάκης, Πάγια