Κυριακή, 18 Νοεμβρίου 2018 14:15

Ήττα για τους Άνδρες μας από τον Αιολικό

Εκτός έδρας ήττα για τους Άνδρες μας από τον Αιολικό.

Στο παιχνίδι που διεξήχθει στο Δ.Σ. Μυτιλήνης την Κυριακή 18/11/2018 στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου του πρωταθλήματος Γ' Εθνικής, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα με σκορ 4-2 από τον τοπικό Αιολικό.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 22ο λεπτό όταν έπειτα από σέντρα του Ζανελάρι από δεξιά ο Αργυρίου με πανέμορφο σουτ έκανε το 0-1.

Όσο περνούσε η ώρα οι γηπεδούχοι πίεζαν όλο και περισσότερο για την ισοφάριση κάτι που το κατάφεραν στο 42' με τον Βουτσιώτη να πλασάρει εύστοχα από το ύψος του πέναλτι.

Στην επανάληψη ο Αιολικός προηγήθηκε ξανά στο 62' με τον Βουτσιώτη που σούταρε έξω από την περιοχή για το 2-1 με την ομάδα μας να ισοφαρίζει σχεδόν αμέσως με κεφαλιά του Ζανελάρι έπειτα από σέντρα του Γελαδάρη και άστοχη έξοδο του Ζαχαρή.

Στο 72' η ομάδα μας έμεινε με 10 παίκτες αφού ο Φίλων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά μπροστά στο σκορ στο 86'με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λαμπράκη για να διαμορφωθεί το τελικό 4-2 στις καθυστερήσεις με τον Παλαμουτσή να πλασάρει εύστοχα.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αγωνίζεται στην Αθήνα απέναντι στην ομάδα της Π.Α.Ε. Καλλιθέας.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ 4-2
Σκόρερς:
22' Αργυρίου (σουτ) 0-1
42' Βουτσιώτης (σουτ) 1-1
62' Βουτσιώτης (σουτ) 2-1
63' Ζανελάρι (κεφαλιά) 2-2
86' Λαμπράκης (φάουλ) 3-2
93' Παλαμούτσης (σουτ) 4-2