Κυριακή, 16 Δεκεμβρίου 2018 08:35

Με νίκη αποχαιρέτησε το 2018 η Κ14 μας

Μια ακόμη ευρεία νίκη σημείωσε η Κ14 μας στο φετινό πρωτάθλημα MOLTEN K14.

Με νίκη αποχαιρέτησαν οι μικροί αθλητές της Κ14 μας τη φετινή χρονιά μιας και επικράτησαν με σκορ 9-0 επί της αντίστοιχης του Α.Μ.Σ. Φιλωτίου.

Το παιχνίδι διεξήχθει την Σάββατο 15/12/2018 στο Δ.Γ. Καμαρίου.

Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε ο Πάπα στο 5ο λεπτό για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας μας ο Ρούσης στο 15ο λεπτό. Στη συνέχεια ο Λιγνός πέτυχε τρία συνεχόμενα γκολ για να κλείσει το ημίχρονο με την ομάδα μας να προηγείται με σκορ 6-0 με τον Ζαμπέλη να προσθέτει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ.

Στο δεύτερο μισό της συνάντησης ο Λιγνός σημείωσε το τέταρτο του γκολ στο 50΄, ο Πάπα το δεύτερο του γκολ στο 60' ενώ ο Ζαρογιαννόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 9-0 στο 66ο λεπτό πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ σε επίσημο παιχνίδι με την φανέλα της ομάδας μας.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Κ14 - Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙΟΥ Κ14 9-0
Σκόρερς:
5' Πάπα 1-0
15' Ρούσσης 2-0
26' Λιγνός 3-0
29' Λιγνός 4-0
37' Λιγνός 5-0
40' Ζαμπέλης 6-0
50' Λιγνός 7-0
60' Πάπα 8-0
66' Ζαρογιαννόπουλος 9-0

Συνθέσεις:
Θύελλα Καμαρίου Κ14: Χατζάκης (36' Κούκα), Σπαθάρης, Βαμβακούσης (36' Κανουσάϊ), Μαλλολάρι-Νίκου (36' Χάλαρης), Ρούσσης, Πάπα, Λιγνός, Καρράς (25' Ζαρογιαννόπουλος),  Ζαμπέλης, Εσκίογλου, Παπαδόπουλος (36' Καφούρος)
Α.Μ.Σ. Φιλωτίου Κ14: Χωριανόπουλος, Μουστάκης Β., Βασιλάκης Γ., Βασιλάκης Μ., Νυχτέρης, Νουστάκης Δ., Χουζούρης, Νερατζάκης, Μπαμπούνης