Τετάρτη, 19 Δεκεμβρίου 2018 19:25

Με ήττα ολοκλήρωσαν την παρουσία τους στο Κύπελλο Ελλάδας οι Άνδρες μας

Την ήττα γνώρισαν οι Άνδρες μας στη Ριζούπολη στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδας.

Την ήττα με σκορ 0-8 γνώρισαν οι Άνδρες μας από την ομάδα του Ατρόμητου Αθηνών στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου για το Κύπελλο Ελλάδας.

Το παιχνίδι διεξήχθει στο γήπεδο ''Γεώργιος Καμάρας'' στη Ριζούπολη το οποίο αποτελεί την φυσική έδρα του Απόλλωνα Αθηνών, την Τετάρτη 19/12/18.

Με αυτό τον αγώνα ολοκληρώθηκε η παρουσία της ομάδας μας στον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας με την ομάδα μας να γίνεται η πρώτη από το νομό Κυκλάδων που συμμετείχε στη φάση των ομίλων της διοργάνωσης.

Στα του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι που ήθελαν τη νίκη για να εξασφαλίσουν την πρόκριση στον επόμενο γύρο του θεσμού επέβαλαν από το ξεκίνημα του αγώνα τον ρυθμό τους και πολύ γρήγορα κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Βασιλακάκη στο 9ο λεπτό.

Ο Ούμπιδες διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 12ο λεπτό για να χριστούν σκόρερ στη συνέχεια οι Καρασαλίδης (15ο λεπτό), Μούγιακιτς (28ο λεπτό) και Σάκιτς (43ο λεπτό).

Στην επανάληψη η ομάδα του Ατρόμητου, που βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας της Superleague, σκόραρε και πάλι με τον Μούγιακιτς στο 65ο λεπτό με τους Κωτσόπουλο (74ο λεπτό) και Ενσικουλού (80ο λεπτό) να διαμορφώνουν το τελικό σκορ.

Το Δ.Σ. της ομάδας μας εκφράζει τα θερμά της ευχαριστήρια στους ανθρώπους του Απόλλωνα Αθηνών και το προσωπικό του γηπέδου της Ριζούπολης για την πολύτιμη βοήθεια τους στην διεξαγωγή του σημερινού αγώνα και ιδιαίτερα στον κ. Νικόλαο Τσάλα, καθώς και σε όλους τους φίλους της ομάδας μας που έδωσαν το παρών στον αποψινό αγώνα και χειροκρότησαν τις προσπάθειες των παιχτών μας.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 0-8
Σκόρερς:
9' Βασιλακάκης 0-1 (σουτ)
12' Ούμπιδες 0-2 (σουτ)
15' Καρασαλίδης 0-3 (κεφαλιά)
28' Μούγιακιτς 0-4 (σουτ)
43' Σάκιτς 0-5 (σουτ)
65' Μούγιακιτς 0-6 (σουτ)
74' Κωτσόπουλος 0-7 (σουτ)
80' Ενσικουλού 0-8 (σουτ)

Συνθέσεις:
Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας, Λιγνός, Σπανός, Μαντούσης (56' Μανέ), Ρέτζο, Φίλων, Γατσέλος, Σιμιτζής, Αργυρίου (61' Βλαβιανός), Δαβιλάς (71' Δημητρακόπουλος), Μαυρομάτης
Ατρόμητος Αθηνών (Κάναντι): Θεοδωράκης, Σάκιτς (53' Γιαννούλης), Ούμπιδες, Κωτσόπουλος, Γαρουφαλιάς, Καρασαλίδης, Ενσικουλού, Βασιλακάκης (66' Ρονάλντο), Ρισβάνης (46' Στρούγγης), Μούγιακιτς, Κιβρακίδης