Δευτέρα, 04 Φεβρουαρίου 2019 08:44

Με ισοπαλία συνέχισαν οι Άνδρες μας στο Πρωτάθλημα

Ισόπαλοι εκτός έδρας αναδείχθηκαν οι ΄Ανδρες μας με τους Αγίους Αναργύρους.

Στο παιχνίδι που διεξήχθει στην έδρα των Αγίων Αναργύρων την Κυριακή 03/02/2019 στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου του πρωταθλήματος Γ' Εθνικής, η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1.

Το σκορ στο παιχνίδι άνοιξε για την ομάδα μας με κεφαλιά ο Γελαδάρης στο 66ο λεπτό με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά του Μαρτίνου έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Δυστυχώς για μια ακόμη Κυριακή - και ειλικρινά χωρίς να υπάρχει καμία διάθεση να ξανασχοληθούμε με τέτοια θέματα - γίναμε μάρτυρες διαιτητικών λαθών μιας και σύσσωμη η αποστολή της ομάδας μας διαμαρτυρήθηκε στην φάση από την οποία προήλθε η ισοφάριση των γηπεδούχων πως η μπάλα είχε βγει άουτ και λανθασμένα πάρθηκε η απόφαση για κόρνερ.

Έπειτα από αυτό το παιχνίδι η ομάδα μας έφτασε τους 17 βαθμούς βρισκόμενη στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας φιλοξενεί τον Α.Ο. Πανθηραϊκό στο Δ.Γ. Καμαρίου.

Σκόρερς:
66' Γελαδάρης 0-1 (κεφαλιά)
84' Μαρτίνος 1-1 (κεφαλιά)

Συνθέσεις:
Άγιοι Ανάργυροι (Ανδριανός): Χανιώτης, Οικονόμου, Μαντίκος (71΄Καμαρινόπουλος), Μεταλλινός, Βιδάλης, Χρόνης, Καζβιρόπουλος, Μαρτίνος, Νταουτάι, Γκεμίσης, Λάλα (62΄Μπίρης)
Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας, Στασινός (82΄Λυγνός), Γελαδάρης, Μαντούσης, Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος, Γιαννής Ζανελάρι (89΄Κλιγγόπουλος), Μάκο (71΄Δαβιλάς), Μαυρομάτης (63΄Αργυρίου)