Κυριακή, 03 Μαρτίου 2019 11:50

Μια απ'τα ίδια εμείς... Εσείς καλά;

Στο ίδιο έργο θεατές! Την ήττα γνώρισαν οι Άνδρες μας από τον Αιολικό Μυτιλήνης με τις μάσκες να έχουν πέσει εντελώς πια...

Στο παιχνίδι που διεξήχθει στο Δ.Γ. Καμαρίου την Κυριακή 10/03/2019 στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου του πρωταθλήματος Γ' Εθνικής, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2 από τον Αιολικό Μυτιλήνης.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο πρώην παίχτης της ομάδας μας Θέμης Ποτουρίδης με κοντινό πλασέ στο 1ο λεπτό.

Η ομάδα μας παρά το αρχικό σοκ πίεσε για την ισοφάριση έχοντας καλές στιγμές στο 1ο μισό του αγώνα και τους φιλοξενούμενους έπειτα από το 0-1 να δίνουν γήπεδο με σκοπό να χτυπήσουν στις αντεπιθέσεις εκμεταλευόμενοι τους κενούς χώρους.

Η ισοφάριση ήρθε στο 71ο λεπτό με τον Ζανελάρι ο οποίος εκμεταλεύτηκε την σύγχιση στη μικρή περιοχή του Κουμπά, ο οποίος από εκείνο το σημείο ξεκίνησε έναν ''εποικοδομητικό'' διάλογο με την κερκίδα ακουμπώντας και τονίζοντας - εντέχνως και με πλάτη σε κάμερα και διατητές - συγκεκριμένο μέρος του σωματός του.

Μέχρι εκείνο το σημείο ο διαιτητής της συνάντησης Αλιάγας είχε αρνηθεί δύο φορές τον καταλογισμό πέναλτι υπέρ της ομάδας μας, στο 49ο λεπτό σε μαρκάρισμα στον Αργυρίου και στο 67ο λεπτό σε χέρι του Καπταγιάννη.

Οι φιλοξενούμενοι στο 83ο λεπτό πήραν και πάλι προβάδισμα στο σκορ με την κεφαλιά του Λαλά σε μια φάση η οποία ξεκίνησε απο χέρι του παίχτη του Αιολικού, Φρανσίς.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Ερρίκος σεντράρει από αριστερά ο Λαλάς βρίσκει την μπάλα με το χέρι εντός περιοχής, ο παίχτης αντικρύζει κίτρινη κάρτα για την παράβαση και αποβάλεται μιας και ήταν η 2η του στο παιχνίδι και ο αλέκτωρ λαλεί για 3η φορά και το πέναλτι μετατρέπεται σε φάουλ στα όρια της γραμμής της μεγάλης περιοχής, με τον βασιλιά Καρνάβαλο να καίγεται στο Καμάρι μια εβδομάδα νωρίτερα...

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον φίλαθλο κόσμο του νησιού και τους φίλους της ομάδας μας για το μαζικό παρών στο Δ.Γ. Καμαρίου.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - ΑΙΟΛΙΚΟΣ 1-2
Σκόρερς:

1' Ποτουρίδης 0-1 (σουτ)
 71' Ζανελάρι 1-1 (σουτ)
83' Λαλά 1-2 (κεφαλιά)

Συνθέσεις:
Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας, Λυγνός (37΄Μάκο) , Γελαδάρης, Μαντούσης (λ. τρ. 46΄Κλιγκόπουλος), Σπανός, Φίλων, Ερρίκος, Σιμιτσής, Μαυρομάτης (37΄ Ζανελάρι), Αργυρίου, Γιαννής (88΄Δαβιλάς)
Αναπληρωματικοί: Τσέπα, Αρβανίτης, Τσουκαλάς
Αιολικός Μυτιλήνης (Στύλος): Κουμπάς, Μπουζούρας, Κρητικός (λ. τρ. Λαλάς), Τάχιας (λ. τρ.51΄Καπταγιάννης), Δαλιος, Τσομπανέλης, Τσουβαλσίδης, Διαμαντίδης (78΄Φρανσίς), Ποτουρίδης (91΄Παπαδόπουλος), Βουτσιούτης, Τζόρνταν
Αναπληρωματικοί: Ζαχαρής, Αραμπατζής