Κυριακή, 17 Μαρτίου 2019 15:32

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν οι Άνδρες μας με την Καλλιθέα

Με λευκή ισοπαλία απέναντι στην Καλλιθέα συνέχισαν οι Άνδρες μας.

Χωρίς τέρματα τελείωσε ο αγώνας που διεξήχθει στο Δ.Γ. Καμαρίου ανάμεσα στην ομάδα μας και την Καλλιθέα.

Το παιχνίδι διεξήχθει στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής με την ομάδα μας να προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό της από το ξεκίνημα του παιχνιδιού με σημαντικότερη στιγμή αυτή του Ερρίκου ο οποίος είδε στο 43ο λεπτό το φάουλ που εκτέλεσε να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι του πορτιέρο των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε να κρατά την μπάλα στην κατοχή της με τους φιλοξενούμενους να ανταποκρίνονται θετικά στον αμυντικό τους προσανατολισμό και παρά τις όποιες ευκαιρίες δημιουργήθηκαν - με κυριότερη την κεφαλιά του Ρέτζο στο 94' που μπλόκαρε ο Τζιφνιέσκι - το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Σις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Μαντούσης για την ομάδα μας.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου είχαμε τα εξής αποτελέσματα με το Αιγάλεω να επικρατεί με 3-2 της Κορίνθου και να κατακτά και μαθηματικά την άνοδο του στην Football League ενώ ο Αιολικός νίκησε με 4-0 του Απόλλωνα Ερέτριας.

Ο Ηλυσιακός αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Άγιο Ιερόθεο, ενώ οι Άγιοι Ανάργυροι επικράτησαν με 0-1 επί της Χαλκίδας.

Τέλος ο Α.Ο. Πανθηραϊκός επικράτησε με 1-2 του Χαραυγιακού.