Κυριακή, 24 Μαρτίου 2019 16:27

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επιστρέφουν οι Άνδρες μας

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν οι Άνδρες μας απέναντι στην Κόρινθο.

Το παιχνίδι διεξήχθει στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυναμικά στο ματς και στο 4ο λεπτό να έχουν δοκάρι στο σουτ του Κατσούκη με αυτή να αποτελεί την καλύτερη και ουσιαστικότερη στιγμή στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά και επέβαλε τον ρυθμό της. Παρ' όλα αυτά και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 63ο λεπτό με τον Νέδο να σκοράρει με σουτ μέσα σπό την περιοχή έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κατσούλη.

Η ομάδα μας λίγο πριν το 1-0 είχε δοκάρι με τον Σπανό και έπειτα από αυτό πίεσε με τους Ερρίκο, Ρέτζο και Μάκο να δημιουργούν τις προϋποθέσεις οι οποίες τελικά μετουσιώθηκαν σε γκολ με τον Μάκο να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 75ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή.

Στη συνέχεια οι Ζανελάρι, Μαυρομάτης και Αργυρίου δε μπόρεσαν να μετατρέψουν τις ευκαιρίες σε γκολ και έτσι το 1-1 έμελε να είναι το τελικό σκορ της συνάντησης.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 20ης αγωνιστικής το Αιγάλεω επικράτησε με σκορ 0-2 του Αγ. Ιερόθεου ενώ ο Αιολικός νίκησε με 1-3 τους Αγ. Αναργύρους και πέρασε στη 2η θέση της βαθμολογίας μιας και ο Ηλυσιακός ηττήθηκε στις καθυστερήσειες από τον Χαραυγιακό με 0-1, ενώ η Καλλιθέα επικράτησε εκτός έδρας του Απόλλωνα Ερέτριας με 0-4.
Το παιχνίδι Α.Ο. Πανθηραϊκός - Α.Ο. Χαλκίς αναβλήθηκε μιας και οι φιλοξενούμενοι δεν ταξίδεψαν στο νησί της Σαντορίνης λόγω απαγορευτικού και την τύχη της αναμέτρησης θα κρίνει η Π.Ε. της ΕΠΟ.