Σάββατο, 06 Απριλίου 2019 17:08

Επικράτηση επί του Αγ. Ιερόθεου για τους Άνδρες μας

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι Άνδρες μας.

Την νίκη με 2-0 επί του Αγίου Ιερόθεου σημείωσε η ομάδα Ανδρών μας με το παιχνίδι να διεξάγεται στο Δ.Γ. Καμαρίου το Σάββατο 6/4/19 στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας ο Δαβιλάς με πανέμορφο σουτ έξω από την περιοχή στο 20ο λεπτό για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας μας ο Ερρίκος στο 23ο λεπτό με ένα εξίσου όμορφο τέρμα μιας και η σέντρα από την εκτέλεση φάουλ που δοκίμασε δεν βρήκε σε κανέναν και κατέληξε στα δίχτυα των φιλοξενούμενων.

Στη συνέχεια η ομάδα μας πίεσε για ένα ακόμη τέρμα δημιουργώντας καλές στιγμές και στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού χωρίς όμως να αλλάξει το αποτέλεσμα με μελανό σημείο της επανάληψης να είναι ο τραυματισμός του Αρβανίτη ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο ημίχρονο και την αναγκαστική αλλαγή του στο 71ο λεπτό με τον Σημιτζή να παίρνει τη θέση του.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια που διεξήχθησαν σήμερα και ολοκλήρωσαν την 21η αγωνιστική σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Χαραυγιακός – ΑΟ Χαλκίς  4-1
Καλλιθέα – Άγιοι Ανάργυροι  4-1
Απόλλων Ερέτριας – ΠΑΣ Κόρινθος  2-0

Την επόμενη - και τελευταία - αγωνιστική η ομάδα μας αγωνίζεται με τον Ηλυσιακό εκτός έδρας.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ 2-0

Σκόρερς:
20' Δαβιλάς 1-0 (σουτ)
23' Ερρίκος 2-0 (σουτ)

Συνθέσεις:
Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Τσουκαλάς, Σπανός (46’ Λυγνός), Γελαδάρης, Μαντούσης, Ρέτζο, Φίλων, Ερρίκος (46’ Αρβανίτης (71' λ.τρ. Σιμιτσής), Δαβιλάς, Κλιγγόπουλος, Αργυρίου (59' Μαυρομάτης), Μάκο
Άγιος Ιερόθεος (Βαφειάδης): Μάνος, Σιμάκου, Κολλιόπουλος Μπούρας (54' Μανδαμαδιώτης), Σιδέρης, Μπριστογιάννης, Τσαρκάνι (54' Πολίτης), Αυλωνίτης ,Κατσής, Νικολετος (46’ Μακρίδης), Αποστολόπουλος