Κυριακή, 06 Οκτωβρίου 2019 16:53

Με νίκη συνέχισαν οι Άνδρες μας

Εντός έδρας νίκη για την ομάδα μας επί της Άνω Μεράς Μυκόνου.

Την νίκη με 2-1 σημείωσαν οι Άνδρες μας επί της Άνω Μεράς Μυκόνου στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής.

Η ομάδα μας άνοιξε σχετικά νωρίς το σκορ μιας και στο 16ο λεπτό ο Καραλής σκόραρε με κεφαλιά μέσα από την περιοχή έπειτα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Φύτρος. Η ομάδα μας άνοιξε σχετικά νωρίς το σκορ μιας και στο 16ο λεπτό ο Καραλής σκόραρε με κεφαλιά μέσα από την περιοχή έπειτα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Φύτρος.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου στο 34ο λεπτό για να ξαναπάρει το προβάδισμα η ομάδα μας στο 41ο λεπτό έπειτα από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ηλιόπουλου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει για ένα τρίτο τέρμα αλλά τίποτα δεν άλλαξε μέχρι την λήξη του αγώνα με το 2-1 να είνια το τελικό σκορ.

Κερατσίνι - Φωστήρας 0-1

Η ομάδα μας την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ομάδα του Εθνικού Πειραιώς.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - ΑΝΩ ΜΕΡΑ 2-1
Σκόρερς:
16' Καραλής (κεφαλιά) 1-0
34' Κυριάκου (φάουλ) 1-1
41' Ηλιόπουλος 2-1 (πέναλτι)