Σάββατο, 04 Μαρτίου 2017 19:09

Η... απόδραση των 10 ''φυλακίζει'' την 2η θέση...

Τη νίκη με 1-0 κατέκτησε η ομάδα Ανδρών μας επί της αντίστοιχης του Α.Ο. Πανναξιακού στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣΚ.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο Δ.Γ. Καμαρίου το Σάββατο 4/3/17.

Η ομάδα μας κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Αρβανίτη να σημαδεύει σωστά σε εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου.

Λίγο νωρίτερα σε μια ανύποπτη φάση και ενώ το παιχνίδι είχε σταματήσει έπειτα από τον καταλογισμό ενός φάουλ ο Ερρίκος αντικρίζει την 2η κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή της συνάντησης και αποβάλλεται...

Με αυτή τη νίκη οι 'Ανδρες μας διατηρήθηκαν για μια ακόμη εβδομάδα μόνοι δεύτεροι στη βαθμολογία φτάνοντας τους 29 βαθμούς.

Η ομάδα μας στο επόμενο παιχνίδι της θα φιλοξενήσει την Λάβα Εμπορείου στο Δ.Γ. Καμαρίου στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος.

Το Δ.Σ. της ομάδας μας συγχαίρει τους παίχτες και το προπονητικό τιμ για την σημερινή νίκη και υπενθυμίζει στους φίλους της ομάδας μας το αυριανό Κυριακάτικο ραντεβού του με την Κ12 στις 12.00 μ.μ. όπου θα φιλοξενήσει την ομάδα του Α.Ο. Μαρπησσαϊκού.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ – Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 1-0

Σκόρερς:

45′+ Αρβανίτης (πέναλτι) 1-0

Συνθέσεις:

Θύελλα Καμαρίου (Μιχάλης): Ανδριόλας, Λυγνός, Μπρίτσα, Μαντούσης, Σπανός, Φίλων, Ερρίκος, Σέχου, Αρβανίτης (84' Πάγια), Δαβιλάς (62' Δημητρακόπουλος) , Βλαβιανός (74' Μπαλής)

Αναπληρωματικοί: Πάγια, Πούλης, Σάμπα, Πασβαντόγλου, Μπαλλης, Δημητρακόπουλος

Α.Ο. Πανναξιακός (Προμπονάς): Βασιλάκης, Καπίρης, Σέμε, Παπανικολάου, Ιασωνίδης, Χαμηλοθώρης, Βιλαντώνης, Κωτσαρής, Κρητικός (77' Κάκο), Λίκα, Βαθρακοκοίλης

Αναπληρωματικοί: Κάκο, Ανεβλαβής, Κλάιντι