Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2019 18:06

Νίκη για την ομάδα μας απέναντι στον Πανθηραϊκό με 1-0!

Μεγάλη νίκη κατάφερε να πάρει η Θύελλα Καμαρίου απέναντι στον Πανθηραϊκό με σκορ 1-0.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στην περισσότερη διάρκεια της αναμέτρησης ενώ το τέρμα το οποίο μας χάρισε τη νίκη προήλθε στο 30’ από τον Γιάννη Καραλή, ο οποίος έφτασε τα τέσσερα γκολ στο πρωτάθλημα.

Ο σκόρερ της Θύελλας στο 86ο λεπτό αντίκρισε 2η κίτρινη κάρτα και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, όμως οι παίκτες του Βαγγέλη Χαντέ κράτησαν  το υπέρ τους 1-0 για τα δέκα λεπτά που χρειάστηκαν ακόμα για λήξει το παιχνίδι.

Έτσι ο σύλλογος του Καμαρίου βρίσκεται ξανά στην 2η θέση της βαθμολογίας του 5ου ομίλου με 17 βαθμούς, μόλις δύο λιγότερους από την πρώτη Καλλιθέα που ηττήθηκε στο Κερατσίνι με 2-1.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

4’ Σουτ του Φύτρου από δεξιά, αποκρούει ο Ζωντός και στην επαναφορά ο Ζέλο από κοντά στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ!

12’ Σέντρα – σουτ του Φύτρου, δεν θα ανησυχήσει ο Ζωντός

19’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φύτρου, εκτός η μπάλα

21’ Εκτέλεση φάουλ του Φύτρου από δεξιά, κεφαλιά του Γεωργιάδη μέσα από την περιοχή, λίγο άουτ καταλήγει η μπάλα!

Τα ηνία του παιχνιδιού στα πρώτα είκοσι λεπτά έχει η Θύελλα, που δημιουργεί καλές προϋποθέσεις για γκολ.

25’ Κίτρινη κάρτα στον Καραλή για μαρκάρισμα

29’ Ο Φύτρος εκτελεί κόρνερ με αποδέκτη το Αργυρίου που θα απειλήσει με το κεφάλι, η μπάλα θα βρει σε αμυντικό των φιλοξενούμενων και θα καταλήξει κόρνερ

30’ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΘΥΕΛΛΑ! Ο Ερρίκος με όμορφη σέντρα θα βρει τον Καραλή που με κεφαλιά ανοίγει το σκορ στο Δημοτικό Γήπεδο Καμαρίου! 1-0!

31’ Κίτρινη κάρτα στον Κορέττα

33’ Ο Φουάσης εκτέλεσε φάουλ για τον Πανθηραϊκό, ο Τσουκαλάς βγήκε προ του Κορέττα και έδιωξε. Στη φάση τραυματίστηκαν ελαφρά και οι δύο παίκτες, που δέχθηκαν τις πρώτες βοήθειες και συνέχισαν κανονικά στο ματς.

45’ Σουτ του Περιάλη, μπλόκαρε ο Τσουκαλάς

47’ Αλλαγή για τον Πανθηραϊκό. Στη θέση του Αντωνιάδη ο Βαλαβανόπουλος.

53’ Ο Φύτρος απειλεί ξανά με μια εκτέλεση φάουλ, ο Ζώντος είναι εκεί για να μπλοκάρει

56’ Κίτρινη κάρτα στο Μαλάι για μαρκάρισμα

58’ Ο Αργυρίου θα μπεί στην περιοχή του Πανθηραϊκού, θα δώσει δεξ ιά στον Καραλή κι εκείνος θα βγάλει ωραία παράλληλη μπαλιά στη μικρή περιοχή όμως ο Σιμιτσής δε καταφέρνει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων.

61’ Αλλαγές για τη Θύελλα. Περνούν στο παιχνίδι Γελαδάρης και Ηλιόπουλος, αποχωρούν Φύτρος και Αργυρίου.

62’ Ωραία κούρσα από τον Γεωργιάδη από αριστερά, φτάνει ως την περιοχή και σουτάρει όμως ο τερματοφύλακας του Πανθηραϊκού αποσοβεί τον κίνδυνο

63’ Σέντρα του Ζέλο στα δεξιά, κεφαλιά του Γελαδάρη, λίγο άουτ

67’ Κίτρινη κάρτα στο Ζέλο για διαμαρτυρία

68’ Σέντρα του Ντούνια, κεφαλιά του Βαλαβανόπουλου, εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα

69’Αλλαγές για τον Πανθηραϊκό. Εκτός  οι Παληγεώργος και Κορέττα, εντός οι Κόντι και Λούκας

70’ Τη θέση του Ζέλο στο ματς παίρνει ο Μαυρομάτης

77’ Σουτ του Περιάλη  λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι η μπάλα. Δεν ανησύχησε ιδιαίτερα ο Τσουκαλάς

79’ Ο Σπανός παίρνει τη θέση του Ερρίκου

83’ Ντούνιας εκτός, Κορακιανίτης εντός

85’ Ο Καραλής εκτελεί φάουλ από δεξιά, ο Μαυρομάτης πιάνει την κεφαλιά που περνάει ελάχιστα άουτ

86’ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Καραλή για θέατρο! Με δέκα παίκτες θα συνεχίσει η Θύελλα

88’ Φάουλ του Βαλαβανόπουλου, μαζεύει ο Τσουκαλάς

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων

90’ Σουτ του Περιάλη λίγο άουτ

95’ Κίτρινη στο Μαυρομάτη για μαρκάρισμα

97’ Λήξη του παιχνιδιού, η Θύελλα παίρνει σημαντική νίκη με 1-0!

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Τσουκαλάς, Ερρίκος (79' Σπανός), Γεωργιάδης, Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο (70' Μαυρομάτης), Σιμιτσής, Αργυρίου (61' Ηλιόπουλος), Καραλής, Φύτρος (61' Γελαδάρης)
Πανθηραϊκός: Ζωντός, Χούσα, Φουάσης, Μπιρμπίλης, Λαμπρόπουλος, Αντωνιάδης (47' Βαλαναβόπουλος), Παληγεώργος (69' Κόντι), Ντούνιας (83' Κορακιανίτης), Περιάλης, Παπασάββας, Κορέττα (69' Λούκας)