Κυριακή, 08 Δεκεμβρίου 2019 16:50

Διπλό με Παπαζαχαρία στο 92' για την ομάδα μας!

Πολύ σημαντικό διπλό στο γήπεδο του Ζωγράφου κατάφερε να πάρει η ομάδα μας απέναντι τον Ηλυσιακό, με σκορ 1-2 για την 12η αγωνιστική.

Οι παίκτες του Βαγγέλη Χαντέ πήραν από νωρίς κεφάλι στο σκορ, όταν ο Αργυρίου πάσαρε για τον Καραλή κι εκείνος μπήκε στην περιοχή του Κοντοπίδη από δεξιά, και τον νίκησε για το 0-1 μόλις στο 6'.

Το α' μέρος έληξε με το υπέρ μας 1-0 όμως στην επανάληψη ο Ηλυσιακός ανέβασε στροφές και στο 63' με τον Κονδύλη που είχε περάσει αλλαγή στο παιχνίδι, έφερε το ματς στα ίσια.

Στο 78ο λεπτό ο Τουγουντζόγλου ο οποίος πήρε τη θέση του Φύτρου στο 60' δέχθηκε κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) αφήνοντας την ομάδα μας με δέκα παίκτες, αγωνιζόμενη με αριθμητικό μειονέκτημα στη συνέχεια.

Σχεδόν δέκα λεπτά μετά, ο Ηρακλής θα αντικρίσει κι εκείνος κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) και έτσι οι αριθμητικές ισορροπίες επανήλθαν.

Στο 92ο λεπτό, ο Καραλής εκτέλεσε φάουλ, ο Αργυρίου έγινε αποδέκτης και με ωραία κάθετη βρήκε αφύλακτο τον Παπαζαχαρία στην περιοχή του αντιπάλου. Ο έμπειρος αμυντικός, με... τελείωμα φορ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε στην ομάδα μας μια πολύτιμη νίκη.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ & ΤΑ ΓΚΟΛ:

4’ Κόρνερ από τον Παπαζαχαρία, κεφαλιά Αρκούδα, ψηλά η μπάλα

5’ ΓΚΟΛ! Ο Αργυρίου πασάρει ωραία για τον Καραλή,  εκείνος μπαίνει περιοχή από δεξιά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Κοντοπίδη! 0-1!

13’ Κίτρινη στον Σεράνι για μαρκάρισμα

19’ Ο Αργυρίου θα απειλήσει εξ’ επαφής, ο Παπαδημητρίου με το κεφάλι θα διώξει πάνω στη γραμμή!

19’ Μπουσάι στη θέση του Αμανατίδη, λόγω τραυματισμού.

33’ Μακρινό σουτ του Σεράνι, μπλοκάρει ο Ανδριόλας

37’ Κίτρινη κάρτα στον Ερρίκο

48’ Έναρξη β’ μέρους. Ο Κονδύλης στη θέση του Παπαδημητρίου

50’ Σουτ του Σουλελέ, με διπλή προσπάθεια θα μαζέψει ο Ανδριόλας

51’ Σουτ του Νομικού, ψηλά η μπάλα

58’ Ατομική προσπάθεια του Αργυρίου, θα μπει περιοχή όμως η προσπάθειά του θα βγει εκτός εστίας

59’ Σουτ του Κονδύλη, κόρνερ

60’ Τουγουντζόγλου στη θέση του Φύτρου

63’ Γκολ: Σουτ του Σουλελέ, διώχνει με δυσκολία ο Ανδριόλας. Στην επαναφορά ο Κονδύλης σουτάρει για να ισοφαρίσει. 1-1.

67’ Ηλιόπουλος στη θέση του Ζέλο

72’ Μουκίδης στη θέση του Σουλελέ που τραυματίστηκε

74’ Κίτρινη στον Τουγουντζόγλου για μαρκάρισμα

75’ Φάουλ του Μενδρινού, κεφαλιά Μουκίδη, πάνω στα σώματα

78’ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στο Τουγουντζόγλου για μαρκάρισμα. Με δέκα η ομάδα μας

87’ Παπαγγελής στη θέση του Μπουσάι

87’ Δεύτερη κίτρινη στον Ηρακλή για μαρκάρισμα

89’ Σιμιτσής έξω, Μαυρομάτης μέσα

89’ Ρόπας Κ. στη θέση του Σεράνι

92’ ΓΚΟΛ!  Ο Καραλής εκτελεί φάουλ, ο Αργυρίου γίνεται αποδέκτης για να πασάρει στον Παπαζαχαρία και εκείνος να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-2!

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Κοντοπίδης, Ζουμπουλάκης, Ρόπας, Παπαδημητρίου (48' Κονδύλης), Σαμιώτης, Αμανατίδης (19' λ.τρ. Μπουσάι), Σεράνι, Ηρακλής, Νομικός, Μενδρινός, Σουλελές (74' λ.τρ. Μουκίδης)

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Ανδριόλας, Ερρίκος, Μπουσάι (88' Παπαγγελής), Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο (67' Ηλιόπουλος), Σιμιτσής (90' Μαυρομάτης), Αργυρίου, Καραλής,Φύτρος (60' Τουγουντζόγλου)