Κυριακή, 05 Ιανουαρίου 2020 17:00

Στο +4 η ομάδα μας μετά το διπλό στον Κορυδαλλό! (0-3)

Ακόμα τρεις βαθμούς πρόσθεσε στο… σακούλι της η ομάδα μας καθώς πέρασε αλώβητη και από τον Κορυδαλλό, όπου επικράτησε επί του Ερμή με σκορ 3-0. Έτσι, μετά την ισοπαλία της Καλλιθέας με τον Ηλυσιακό, η Θύελλα Καμαρίου είναι στην 1η θέση με τέσσερις βαθμούς διαφορά (32) από την 2η Καλλιθέα (28).

Το πρώτο γκολ σημείωσε ο Ντινιωτάκης στο 10ο λεπτό, ο οποίος αγωνίστηκε και για πρώτη φορά μετά την εγχείρηση που είχε υποβληθεί προ διμήνου στην κλείδα.

Το 0-2 και το 0-3 προήλθαν από τα πόδια του Γιάννη Καραλή ο οποίος έφτασε αισίως τα 11 γκολ σε 14 παιχνίδια.

Αξίζει να σημειωθεί πώς στην αποστολή ήταν και ο Χριστόφορος Γεροντάκης που προέρχεται από τα… σπλάχνα της ομάδας μας και είναι γεννημένος το 2003!

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Παπακώστας, Μικρούλης, Αντωνίου, Μπουράς (69’ Quku), Κολοβός (80’ Παγκαλίδης), Καραγιάννης (85’ Σενάι), Τζανιδάκης (76’ Σκόνδρας), Στακάι, Καλόφωνος, Βύρης, Μέκη

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Ανδριόλας, Ερρίκος, Μπουσάι, Σπανός, Αρκούδας, Μαλάι (75’ Μαυρομάτης), Ζέλο (75’ φύτρος), Σιμιτσής, Ντινιωτάκης (68’ Ντινιωτάκης), Αργυρίου, Καραλής (80’ λ.τρ. Τουγουντζόγλου)

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ:

6’ Κόκκινη κάρτα στον Αντωνίου, για τράβηγμα στον Μαλάι που ήταν και τελευταίος παίκτης

7’ Πάσα Ερρίκου στον Μπουσάι αριστερά, σουτ του δεύτερου, λίγο άουτ

10’ ΓΚΟΛ! Σέντρα του Ερρίκου από δεξιά, ο Ντινιωτάκης μέσα από την περιοχή δεν θα αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον Παπακώστα και θα ανοίξει το σκορ! 0-1!

27’ Κίτρινη στον Ντινιωτάκη για μαρκάρισμα

36’ Κίτρινη στον Βύρη για μαρκάρισμα

36’ Κίτρινη στον Ζέλο για μαρκάρισμα

37’ Ασυνεννοησία στην άμυνα, η μπάλα θα φτάσει στον Στακάι, στο ύψος της μεγάλης περιοχής, θα σουτάρει αλλά η προσπάθειά του θα καταλήξει λίγο άουτ

40’ ΓΚΟΛ! Πολύ ωραίο τακουνάκι από τον Αργυρίου με αποδέκτη τον Σιμιτσή, που θα πάρει αρκετά μέτρα και θα φτάσει στην αντίπαλη περιοχή, πασάρει δίπλα στον αφύλακτο Καραλή κι εκείνος γράφει το 0-2!

44’ Όμορφη ενέργεια του Μαλάι από δεξιά, ο Αργυρίου στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα όμως ο διαιτητής το ακυρώνει για χέρι.

Β΄ημίχρονο

48’ O Αργυρίου απειλεί με το κεφάλι,  η μπάλα ελάχιστα άουτ!

49’ Κεφαλιά Ντινιωτάκη, άουτ

58’ Ο Ντινιωτάκης βγήκε μόνος έξω από την περιοχή, προσπάθησε να κρεμάσει τον Παπακώστα αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

63’ Κίτρινη κάρτα στον Στακάι

65’ ΓΚΟΛ! Ο Μπουσάι θα σεντράρει, ο Καραλής θα σκοράρει για 2η φορά στο ματς! 0-3 για τη Θύελλα!

70’ Ο Ερρίκος θα δώσει στον Καραλή, σουτ του δεύτερου, πάνω στα σώματα

72’ Ο Γελαδάρης πασάρει στον Αργυρίου μέσα στην περιοχή, το σουτ του θα σταματήσει πάνω στον πορτιέρο των φιλοξενούμενων

80’ Ο Αργυρίου παίρνει τη μπάλα μέσα στην περιοχή από πάσα του Γελαδάρη, η προσπάθειά του σταματάει στον Παπακώστα