Κυριακή, 12 Ιανουαρίου 2020 13:00

Εκπληκτική εμφάνιση η ομάδα μας και 3-1 το Φωστήρα!

Μετά από μια καταπληκτική εμφάνιση, η ομάδα μας κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές εις βάρος του Φωστήρα, και να πανηγυρίσει μια ακόμα νίκη (3-1).

Η ομάδα του Βαγγέλη Χαντέ ήταν... χάρμα ιδέσθαι και όσοι παρακολουθήσαν το παιχνίδι έμειναν απόλυτα ευχαριστημένοι καθώς πέρα από την καλή εμφάνιση της ομάδας μας, το ματς είχε αρκετή δύναμη.

Στα του αγώνα, η Θύελλα πολύ νωρίς προηγήθηκε με το Ντινιωτάκη ο οποίος αγωνίστηκε 2ο σερί παιχνίδι μετά τον τραυματισμό που τον είχε κρατήσει δύο μήνες εκτός, και κατάφερε να σκοράρει ξανά!

Στο 41' ήταν η σειρά του Ζέλο να σκοράρει για το 2-0 και να φτάσει τα τέσσερα προσωπικά τέρματα στο πρωτάθλημα ενώ στο 50' ο Αργυρίου ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0.

Το μόνο που κατάφερε ο Φωστήρας ήταν να μειώσει σε 3-1 με τον Πετριτάι στο 75'.

Αξίζει να σημειωθεί πώς σήμερα έκαναν ντεμπούτο με την ομάδα μας οι Ράπτης, Παπαδόπουλος.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ:

3’ ΓΚΟΛ! Μετά από σουτ, ο Ντινιωτάκης θα γίνει αποδέκτης της μπάλας και θα τη στείλει στα δίχτυα για το 1-0!

15’ Σουτ του Ζέλο, μπλόκαρε ο Χατζηεμμανουήλ

16’ Ωραίο γυριστό από το Φύτρο, στην αγκαλιά του πορτιέρο του Φωστήρα η μπάλα

34’ Ντινιωτάκης θα πασάρει για τον Αργυρίου μέσα στην περιοχή, το σουτ του καταλήγει στην αγκαλιά του Χατζηεμμανουήλ

35’ Κίτρινη κάρτα στον Πανάκη

39’ Κίτρινη στον Ντινιωτάκη και τον Χατζηεμμανούλη, για αψιμαχία που είχαν μεταξύ τους

41’ ΓΚΟΛ! Ωραία μπαλιά Αργυρίου για το Ζέλο, που θα κρατήσει τη μπάλα για να βγει απέναντι από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και να τον νικήσει για να γράψει το 2-0!

(Ο πάγκος πανηγυρίζει το δεύτερο τέρμα της ομάδας του)

43’ Κίτρινη στον Αργιλέσι

Β’ ημίχρονο

46’ Αλλαγή για το Φωστήρα, Αλεξίου έξω, στη θέση του ο Πετριτάϊ

50’ ΓΚΟΛ: Σιμιτσής, πασάρει με τη μια για τον Αργυρίου κι εκείνος δε θα δυσκολευτεί εντός της μικρής περιοχής να ανεβάσει το δείκτη του σκορ σε 3-0!

52’ Μπαλιά του Ζέλο για το Φύτρο, θα σουτάρει, κόρνερ η μπάλα

56’ Χρήστου εκτός, Μπιταξής εντός

57’ Κίτρινη στο Μπιμπισίδη για σκληρό φάουλ

73’ Αλλαγές για τη Θύελλα, εκτός Ζέλο και Φύτρο, περνούν στο ματς Τουγουντζόγλου, Ράπτη

75’ Γκολ: Σουτ του Πετριτάϊ, μειώνει ο Φωστήρας σε 3-1

75’ Κόλλιας μέσα, Ασημάκης έξω

84’ Γελαδάρης στη θέση του Ερρίκου. Ο δεύτερος νωρίτερα είχε δεχθεί χτύπημα όμως δεν φαίνεται να είναι κάτι ανησυχητικό εκ πρώτης όψεως

90’ Αποχωρεί ο σκόρερ του πρώτου τέρματος Ντινιωτάκης, στη θέση του ο Παπαδόπουλος