Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2020 14:04

Σπουδαία νίκη και με τον Εθνικό (2-0) για την ομάδα μας!

Σε μια ακόμα νίκη έφτασε η ομάδα μας, αυτή τη φορά επικρατώντας επί του Εθνικού με σκορ 2-0, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής.

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Χαντέ είχε τα ηνία καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, απείλησε, και κατάφερε να πανηγυρίσει δύο τέρματα.

Στα θετικά πέραν της νίκης, είναι το ντεμπούτο με το... δεξί για τον νεαρό πορτιέρο Αλέξανδρο Αθανασόπουλο ο οποίος φώναξε "παρών" σε όσες φάσεις χρειάστηκε να επέμβει.

Νωρίς στο παιχνίδι η ομάδα του Καμαρίου είχε δοκάρι, όταν από σέντρα του Μπουσάι και λανθασμένη εκτίμηση του Μουσταφίδη, ο παίκτης του Εθνικού την έστειλε στο οριζόντιο.

Στο 42ο λεπτό ο Ζέλο πήρε τη μπάλα από τον Πούτσι στα αριστερά, μπήκε στην περιοχή και πάσαρε ωραία για το Ντινιωτάκη, ο οποίος άνοιξε το σκορ και σημείωσε το 4ο προσωπικό του τέρμα στο πρωτάθλημα.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες ανέβασαν ρυθμό, και η Θύελλα έγινε απειλητική με το Ντινιωτάκη στο 48' όμως ο Κατσούλης έδιωξε δύσκολα, ενώ και ο Ζέλο με κεφαλιά προσπάθησε να ανεβάσει το δείκτη του σκορ όμως ο Κατσούλης είπε και πάλι "όχι".

Το 2-0 έγραψε εν τέλει ο Βεζυρτζόγλου στο 79' όταν ο Ζέλο σέντραρε και ο παίκτης μας από κοντά δε δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα!

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

Θύελλα Καμαρίου (Βαγγέλης Χαντές): Αθανασόπουλος, Ερρίκος (82' Γελαδάρης), Μπουσάι, Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο (80' Ράπτης), Σιμιτσής, Αργυρίου, Πούτσι (67' Δήμος), Ντινιωτάκης (65' Βεζυρτζόγλου)

Εθνικός (Μουράτ Σεροπιάν): Κατσούλης, Νταούλια (60' Πεχλιβανίδης), Λώλος, Ευαγγέλου, Μουσταφίδης, Δημητρίου (26' Τσιντώνης), Γκέτσι (73' λ.τρ. Ξαγοράρης), Παυλής (46' Ντάγκρας), Τριμμάτης, Λαζαρίδης, Σκεντεράϊ

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ:

11' Πολύ δυνατό μακρινό σουτ του Μπουσάι, λίγο άουτ η μπάλα!

16' Σέντρα του Μπουσάι από αριστερά, ο Μουσταφίδης στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο της ομάδας του!

25' Αργυρίου για το Ντινιωτάκη που θα σουτάρει, μπλοκάρει ο Κατσούλης

26' Σιμιτσής, θα δώσει στον Πούτσι ο οποίος θα επιχειρήσει σουτ, λίγο άουτ η μπάλα!

26' Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι για τον Εθνικό. Έξω ο Δημητρίου, στη θέση του ο Τσιντώνης.

28' Έπειτα από πλάγιο άουτ η μπάλα θα βρεθεί εντός της περιοχής του Εθνικού, με τη Θύελλα να ζητάει χέρι του Λώλου σε προσπάθειά του να διεκδικήσει τη μπάλα από τον Πούτσι.

30' Σουτ από τον Γκέτσι, μπλοκάρει σταθερά ο Αθανασόπουλος

39' Ο Λαζαρίδης απειλεί τον Αθανασόπουλο, που θα πέσει και θα διώξει δύσκολα!

42' Ο Ζέλο γίνεται αποδέκτης της μπάλας από τον Πούτσι, διεισδύει στην περιοχή του Εθνικού και βρίσκει ωραία το Ντινιωτάκη που γράφει το 1-0!

Β' Ημίχρονο

46' Εκτός ο Ντάγκρας, μέσα ο Παυλής

48' Ο Ντινιωτάκης θα γίνει και πάλι απειλητικός, ο Κατσούλης από το έδαφος θα διώξει ενστικτωδώς με το δεξί χέρι!

52' Ο Λαζαρίδης θα σουτάρει, ο Αθανασόπουλος θα πέσει στη γωνία του και θα μπλοκάρει

55' Κόρνερ του Ερρίκου, κεφαλιά του Ζέλο, στην αγκαλιά του Κατσούλη η μπάλα

56' Σουτ Πούτσι πάνω σε σώματα, αποδέκτης γίνεται ο Αργυρίου που θα σουτάρει δυνατά και η μπάλα θα περάσει ελάχιστα έξω!

60' Εκτός ο Νταούλια, εντός ο Πεχλιβανίδης

65' Εκτός παιχνιδιού ο Ντινιωτάκης, στη θέση του ο Βεζυρτζόγλου

67' Δήμος στη θεση του Πούτσι

73' Ο Γκέτσι σε άτσαλο πέσιμο θα χτυπήσει στον ώμο και θα αντικατασταθεί από τον Ξαγοράρη

78' Ο Τσιντώνης θα πιάσει κεφαλιά μετά από κόρνερ, ο Αθανασόπουλος θα πει ξανά "όχι"

79' Σέντρα του Ζέλο, ο Βεζυρτζόγλου από κοντά... ανοίγει λογαριασμό με τη Θύελλα καθώς σημειώνει το πρώτο του γκολ με την ομάδα μας και κάνει το 2-0.

80' Ράπτης στη θέση του Ζέλο

82' Γελαδάρης στη θέση του Ερρίκου

83' Σουτ του Ντάγκρα, η μπάλα θα καταλήξει για ακόμα μια φορά στην αγκαλιά του νεαρού γκολκίπερ της ομάδας μας

84' Καλό σουτ του Αργυρίου από τα πλάγια, άουτ η μπάλα

Δείτε περισότερες φωτογραφίες στη σελίδα της ομάδας στο facebook, κάνοντας κλικ ΕΔΩ