Κυριακή, 02 Φεβρουαρίου 2020 12:58

Ισόπαλο 1-1 το ματς με τον Άγιο Ιερόθεο (εικόνες)

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το παιχνίδι με αντίπαλο τον Άγιο Ιερόθεο, για τη 18η αγωνιστική του 5ου ομίλου.

Η ομάδα μας ευτύχησε να προηγηθεί με τον Σιμιτσή να σκοράρει στο 22ο λεπτό, και κατάφερε να κρατήσει το... ρευστό 1-0 ως το 84' όπου οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν.

Σκόρερ για τον Άγιο Ιερόθεο χρίστηκε ο Ηλιάδης. Ήταν ένα παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες ενώ οι παίκτες του Βαγγέλη Χαντέ δημιύργησαν ευκαιρίες που όμως δεν μετουσίωσαν σε γκολ.

Αξίζει να σημειωθεί πώς πολύ νωρίς (13') ο Βαγγέλης Χαντές αναγκάστηκε να αντικαταστήσει τον Παπαζαχαρία με τον Σπανό, καθώς ο έμπειρος στόπερ αισθάνθηκε έντονη ενόχληση στον τετρακέφαλο.

Εν τω μεταξύ ντεμπούτο με τη φανέλα της ομάδας μας έκανε ο Γιάννης Δωματάς.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Αθανασόπουλος, Ερρίκος, Μπουσάι, Παπαζαχαρίας (13' Σπανός), Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο, Σιμιτσής, Αργυρίου (64' Βεζιρτζόγλου), Καραλής (64' Δωματάς), Ντινιωτάκης (46' Φύτρος)

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Αντωνόπουλος, Σιμάκος (52' Κομνηνός), Βιδάλης, Μεταλλινός, Τσατσαρής, Μπατής (76' Χρήστου), Ηλιάδης (90+ Χατζηστάμου), Ντάφλας, Κράσι (88' Μουκίδης), Τσαρκάνι, Αποστόλου

ΤΟ ΜΑΤΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ:

7' Ο Κράσι εκμεταλλεύτηκε αμυντική αδράνεια, βρέθηκε μέσα στην περιοχή με τη μπάλα στα πόδια κι απείλησε, όμως ο Αθανασόπουλος μάζεψε

11' Ο Ηλιάδης από μακριά επιχείρησε να κρεμάσει τον Αθανασόπουλο, η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ

13' O Παπαζαχαρίας δε μπορεί να συνεχίσει λόγω ενοχλήσεων στον τετρακέφαλο, στη θέση του ο Σπανός

22' ΓΚΟΛ! Ο Μπουσάι διείσδυσε από αριστερά, έκοψε για τον Σιμιτσή που βρισκόταν εντός περιοχής κι εκείνος με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ για τη Θύελλα! 1-0!

35' Ο Μπουσάι σούταρε, ο Αντωνόπουλος έδιωξε και ο Αργυρίου στην επαναφορά έστειλε τη μπάλα άουτ!

38' Ο Ερρίκος για τον Αργυρίου, εκείνος θα σουτάρει από κοντά, μπλοκάρει ο πορτιέρο του Άγιου Ιερόθεου

46' Φύτρος στη θέση του Ντινιωτάκη

52' Ο Σιμάκος περνάει εκτός, στη θέση του ο Κομνηνός

53' Σουτ του Ντάφλα, λίγο άουτ

57' Σουτ του Κομνηνού, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασόπουλος

64' Διπλή αλλαγή για την ομάδα μας, Καραλής και Αργυρίου εκτός, Δωματάς και Βεζιρτζόγλου εντός

79' Ο Σιμιτσής κλέβει από αριστερά, δίνει για τον Δωματά στα αριστερά, το σουτ του δεύτερου θα καταλήξει στην αγκαλιά του Αντωνόπουλου

84' Γκολ: Ο Ηλιάδης ισοφαρίζει το παιχνίδι σε 1-1

86' Ο Ερρίκος ανετράπη εντός περιοχής, "τίποτα'' έδειξε ο διαιτητής

90'+ Καλό σουτ του Μπουσάι, λίγο άουτ!

90+' Χατζηστάμου στη θέση του Ηλιάδη

90'+Ο Δωματάς δοκιμάζει ένα σουτ, εκτός η μπάλα

Δείτε περισότερες φωτογραφίες στη σελίδα της ομάδας στο facebook, κάνοντας κλικ  ΕΔΩ