Κυριακή, 09 Φεβρουαρίου 2020 16:45

Ήττα στο Κερατσίνι για την ομάδα μας

Δεν κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες η ομάδα μας, που γνώρισε την ήττα με 1-0 στο Κερατσίνι από την ομώνυμη ομάδα για την 19η αγωνιστική.

Στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σκόρερ τον Καλιακούδα, και στη συνέχεια η Θύελλα προσπάθησε να αντιδράσει, χωρίς όμως εν τέλει να πετύχει το τέρμα που θα της χάριζε την ισοπαλία.

Στην επανάληψη η ομάδα μας πίεσε ακόμα περισσότερο προκειμένου να πετύχει κάποιο γκολ ενώ η σημαντικότερη στιγμή για το συγκρότημα του Βαγγέλη Χαντέ καταγράφηκε στο 70ολεπτό όταν ο Αργυρίου βρέθηκε απέναντι από τον Κούμπουλα όμως νικήθηκε από τον πορτιέρο του Κερατσινίου.

Οι αλλαγές του Βαγγέλη Χαντέ φρέσκαραν τη γραμμή κρούσης, που προσπάθησε να γίνει δημιουργική όμως το τελικό σκορ παρέμεινε ως είχε από το 19’.

ΤΟ ΜΑΤΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ:

16’ Ο Αργυρίου θα σουτάρει, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ

19’ Γκολ: Κόρνερ από το Νικολέτο, ο Στρίγγας πιάνει κεφαλιά εντός περιοχής και ο Καλιακούδας σπρώχνει από τη γραμμή του τέρματος τη μπάλα, εντός εστίας.

29’ Ο Ζέλο επιχειρεί ένα σουτ, η μπάλα στην αγκαλιά του Κούμπουλα

Ημίχρονο

48’ Σέντρα Ερρίκου από δεξιά, κεφαλιά του Ζέλο εντός περιοχής, απομάκρυνση από τους αμυντικούς. Στη συνέχεια η μπάλα βρέθηκε ξανά στην περιοχή του Κερατσινίου με το Ζέλο να τη διεκδικεί και να ανατρέπεται. Η ομάδα μας ζητάει πέναλτι, «παίζεται» το παιχνίδι δείχνει ο διαιτητής.

62’ Καλό σουτ του Χατζησοφρωνίου, λίγο άουτ

67’ Ο Ζέλο εκτελεί ωραία ένα φάουλ, η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

70’ Ο Αργυρίου θα βγει απέναντι από τον Κούμπουλα, θα προσπαθήσει να τον νικήσει όμως ο πορτιέρο των γηπεδούχων λέει «όχι»!

78’ Κίτρινη στον Ερρίκο

79’ Σέντρα του Αρκούδα, ο Ζέλο θα πιάσει το γυριστό, άουτ!

83’ Κίτρινη στον Αργυρίου

90’ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ζέλο, με δέκα η ομάδα μας

91’ Σουτ του Αρκούδα, άουτ!

93’ Ο Ανδριόλας έχει προωθηθεί προκειμένου να εκτελέσει ένα φάουλ κοντά στο κέντρο του γηπέδου, η μπάλα όμως θα πάει σε πόδια αντιπάλων. Εν τέλει ο Στρίγγας θα γίνει αποδέκτης από δεξιά, και ο Δήμος θα διώξει με τα πόδια, πριν η μπάλα φτάσει στο κενό τέρμα.

Συνθέσεις:

KEΡΑΤΣΙΝΙ: Κούμπουλα, Γκουριώτης, Μηλιώτης (λ. τρ. 44' Καρέλης), Καλιακούδας, Ροκάϊ, Χατζησοφρωνίου, Στρίγγας (81'  Ζάχι), Χαρίτος, Μπέσου (91' Ροκάκης), Νικολέτος (65' Κόστα), Ντυρμίσι

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Ανδριόλας, Ερρίκος (80' Φύτρος), Μπουσάι (68' Δήμος), Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο, Σιμιτσής, Αργυρίου, Καραλής (55' Βεζιρτζόγλου), Δωματάς (63'  Ντινιωτάκης).

-ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ thyellakamariou.gr (κάντε κλικ ΕΔΩ)