Κυριακή, 16 Φεβρουαρίου 2020 16:54

Ήττα στο 94' για την ομάδα μας από την Καλλιθέα

Σε ένα παιχνίδι που ήταν πραγματικό ντέρμπι και ο κόσμος γέμισε το Δημοτικό γήπεδο Καμαρίου, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα από την Καλλιθέα με σκορ 0-1 για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η φάση που έκρινε το ματς δημιουργήθηκε στο 94’ όταν ο Μπέλλης εκτέλεσε φάουλ και ο Μαρουκάκης, όπως φαίνεται έστειλε από αντικανονική θέση τη μπάλα στα δίχτυα του Ανδριόλα. Ο τερματοφύλακάς μας, μάλιστα, καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης είχε κατεβάσει ρολά και ήταν ο καλύτερος παίκτης της ομάδας μας.

Η ομάδα μας έχει παράπονα από τη διαιτησία καθώς σε πολλές φάσεις του ματς έδινε ανάποδα τα σφυρίγματα και ξεσήκωνε θύελλα διαμαρτυριών.

ΤΟ ΜΑΤΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ:

2' Σουτ του Στούπι, θα μπλοκάρει ο Ανδριόλας

5' Κίτρινη κάρτα στον Καραλή

6' Κίτρινη κάρτα στο Λάμπι για θέατρο καθώς ο διαιτητής θεώρησε πώς προσπάθησε να εκμαιεύσει πέναλτι

7' Ερρίκος για τον Αργυρίου, εκείνος από καλή θέση στέλνει τη μπάλα πάνω στον Φαρμάκη

19' Κίτρινη κάρτα στο Μαλάι

24' Εκτέλεση φάουλ του Φύτρου από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Φαρμάκης

25' Ο Καραλής θα μπει περιοχή από δεξιά, την προσπάθειά του θα διώξουν σε κόρνερ οι αμυντικοί

26' Πολύ καλή στιγμή, ο Λάμπι βγάζει παράλληλη μπαλιά όμως ο Ανδριόλας θα βγει και θα διώξει με τα πόδια, προ του Μαρουκάκη που καραδοκούσε!

34' Ο Καραλής θα απειλήσει από δεξιά, ο Φαρμάκης θα διώξει

37' Καλή εκτέλεση κόρνερ του Φύτρου, θα μαζέψει ο Φαρμάκης

41' Κίτρινη κάρτα στον Χοτζάλι

42' Καραλής για το Μπουσάι που θα βγει απέναντι στον Φαρμάκη, ο πορτιέρο της Καλλιθέας θα του πει "όχι"

46' Ο Στούπης βγαίνει τετ-α-τετ με τον Ανδριόλα, διώχνει εντυπωσιακά ο πορτιέρο της Θύελλας, στην επαναφορά ο Μαρουκάκης θα στείλει τη μπάλα ψηλά άουτ

50' Κίτρινη κάρτα στο Μαντούση που προθερμαίνεται

51' Σουτ του Καλτσά, ξανά ο Ανδριόλας θα πει "όχι". Στην επαναφορά ο Καλτσάς θα προσπαθήσει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα αλλά θα καταλήξει άουτ

54' Ο Βασιλειάδης από το ύψος της μεγάλης περιοχής, θα στείλει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για οφ-σάιντ

60' Ο Ζέλο θα βγάλει μόνο τον Παπαζαχαρία απέναντι από τον Φαρμάκη, όμως ο δεύτερος θα διώξει

64' Ο Λάμπι πασάρει στο Στούπι που για ακόμα μια φορά δε μπορεί να νικήσει τον Ανδριόλα. Η μπάλα παραμένει στην περιοχή της Θύελλας, ο Στούπι θα προσπαθήξει ξανά με σουτ, ο  Μπουσάι διώχνει στη γραμμή! Η μπάλα δεν απομακρύνεται, νέο σουτ του Μαρουκάκη, ο Παπαζαχαρίας θα απομακρύνει τελικά, πάνω από τη γραμμή!

73' Πάσα Ερρίκου για τον Καραλή που βρέθηκε αφύλακτος σε κενή εστία, αλλά θα στείλει τη μπάλα όαυτ

83' Κίτρινη στον Παπαζαχαρία

89' Σουτ του Μπέλλη, άουτ

90' Δήμος σουτ, άουτ

93' Κίτρινη στον Βεζιρτζόγλου

94' Γκολ: Ο Μπέλλης εκτελεί φάουλ, ο Ανδριόλας πέφτει στη γωνία του και διώχνει, στην επαναφορά ο Μαρουκάκης πιθανότατα από αντικανονική θέση γράφει το 0-1.

(Στο 2:04:08 δείτε το γκολ)

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Ανδριόλας, Ερρίκος, Μπουσάι (82' Μαντούσης), Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο, Σιμιτσής, Αργυρίου (92' Βεζιρτζόγλου), Καραλής (83' Ντινιωτάκης), Φύτρος (76' Δήμος)

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Φαρμάκης, Χοτζάλι (λ.τρ. 75' Στεφανής), Παπαγγελής, Καλύβας, Κρητικός, Σταύρου, Βασιλειάδης (64' Σαραντόπουλος), Καλτσάς, Μαρουκάκης, Στούπης (87' Μπέλλης), Λάμπη (70' Νταουτάι)