Σάββατο, 29 Φεβρουαρίου 2020 15:52

Συνέχεια με νίκη για την ομάδα μας, 2-0 την Κηφισιά με «Τάταλο» & Δωματά

Συνέχισε νικηφόρα στο πρωτάθλημα η ομάδα μας, που σκόραρε δις απέναντι στην Κηφισιά (2-0) στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής.

Πολύ νωρίς στο παιχνίδι οι παίκτες του Βαγγέλη Χαντέ κατάφεραν να προηγηθούν όταν ο Ερρίκος επιχείρησε σέντρα-σουτ και ο Παπαζαχαρίας που ήταν στο σωστό μέρος, τη σωστή στιγμή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μιχελή.

Στη συνέχεια, ευρηματική αποδείχθηκε η έμπνευση του τεχνικού του συλλόγου μας, να περάσει ως αλλαγή το Δωματά στο παιχνίδι, καθώς ήταν και εκείνος που με δικό του προσωπικό τέρμα "κλείδωσε" το ματς στο 84ο λεπτό και άνοιξε λογαριασμό με την ομάδα μας, σκοράροντας το πρώτο του τέρμα.

Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με τελικό σκορ 2-0 και η ομάδα μας έχει φτάσει στους 50 βαθμούς.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ: Ανδριόλας, Ερρίκος, Μπουσάι, Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο, Σιμιτσής (81' Πούτσι), Ντινιωτάκης (78' Δωματάς), Καραλής (72' Αργυρίου), Φύτρος (85' Γελαδάρης)

ΚΗΦΙΣΙΑ: Μιχελής, Παπαγγελής, Έσλερ, Μκριτσιάν (85' Κουτσογκίλας Ε.), Κωνσταντίνου (70' Τόσκα), Τζέλι (46' Πρίτσας), Ρεντζής, Μπέλερης, Βέρμπης, Κοντογιάννης (46' Γκούμας), Βλάχος

ΤΟ ΜΑΤΣ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ:

8' Eκτέλεση φάουλ του Φύτρου, ασταθής απόκρουση του Μιχελή, απομάκρυναν οι αμυντικοί ενώ είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ στον πορτιέρο της Κηφισιάς

10' ΓΚΟΛ! Σέντρα-σουτ του Ερρίκου, ο Παπαζαχαρίας από κοντά ανοίγει το σκορ στο ματς! 1-0!

14' Σέντρα του Ντινιωτάκη, κεφαλιά του Καραλή, λίγο πάνω από το οριζόντιο

19' Φάουλ του Μπέλερη από δεξιά, η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Ανδριόλα

36' Η Θύελλα ζητάει πέναλτι πάνω στο Ντινιωτάκη, "καμία παράβαση" λέει ο διαιτητής

37' Κίτρινη κάρτα δέχεται ο Καραλής

41' Σέντρα Μαλάι, πιάνει την κεφαλιά ο Ντινιωτάκης, λίγο άουτ

45' Κίτρινη στον Κωνσταντίνου

Β' Ημίχρονο

50' Ο Ντινιωτάκης διεισδύει στη μεγάλη περιοχή, ο Μιχελής θα βγει, όμως το σουτ του θα περάσει ελάχιστα άουτ!

53' Κόρνερ από το Φύτρο, βγαίνει ο Μιχελής και με τις γροθιές θα απεσωβήσει τον κίνδυνο

60' Κίτρινη στον Παπαζαχαρία

70' Ο Ερρίκος σεντράρει για τον Καραλή, εκείνος δε θα μπορέσει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα

73' Κίτρινη στον Τόσκα

75' Ο Ντινιωτάκης θα βγάλει ωραία στον Αργυρίου, ο δεύτερος στέλνει τη μπάλα πάνω στο Μιχελή

76' Κίτρινη στον Αρκούδα

80' Ωραίο σουτ του Σιμιτσή, θα διώξει ο Μιχελής!

84' Ο Μπουσάι θα βγάλει από αριστέρα για το Ζέλο, που θα σουτάρει με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα εκτός αγωνιστικού χώρου!

85' ΓΚΟΛ! Ο Πούτσι που πέρασε λίγο νωρίτερα στο παιχνίδι, βγάζει κάθετη για το Δωματά κι εκείνος με ωραία ενέργεια ανεβάζει το δείκτη του σκορ σε 2-0!

87' Σέντρα-σουτ του Ερρίκου, με τα πόδια έδιωξε ο Μιχελής